Kulturní akce, srazy motorkářů nebo jiné podobné akce by mohly oživit areál uzavřeného koupaliště v Žatci. O víkendu tam například proběhl oblíbený Motosraz, radnice takové aktivity podporuje. Kulturní a společenské akce by mohly alespoň částečně udržet areál žateckého koupaliště při životě.

„Pro podobné akce je samozřejmě možné areál koupaliště využívat. Je to věc dohody. Pokud někdo projeví zájem, není problém se domluvit,“ sdělil názor vedení radnice na akce na koupališti žatecký místostarosta Aleš Kassal. O víkendu v areálu proběhl sraz motorkářů Motosraz. Do areálu se sjelo přes 130 motocyklů různých značek i velikostí. Účastníci předvedli své miláčky na tradiční spanilé jízdě městem. Na koupališti se sešly také stovky obdivovatelů jedné stopy. Setkání zpestřilo několik soutěží a kulturní vystoupení hudebních skupin.

S motorkáři nebyl žádný problém, akce proběhla úspěšně. „Bylo to v naprostém klidu. Byli jsme v areálu několikrát na kontrole, akce byla dobře zorganizována a nebylo potřeba naší pomoci,“ řekl Deníku velitel žateckých strážníků Jiří Štorek. Motorkáři nezpůsobili v okolí Žatce ani žádné dopravní problémy. Pouze jedna z motorkářek měla podle informací Deníku o víkendu drobnou nehodu, nejednalo se ale o nic vážného. „Žádná nehoda nebyla hlášena. Stížnosti jsme také nezaznamenali,“ sdělil Rudolf Náhlovský z lounské dopravní policie.

Žatecké koupaliště bylo letos uzavřeno kvůli dezolátnímu stavu bazénů a zařízení na úpravu vody. S kvalitou vody tam však byly problémy už několik let, letos se město rozhodlo areál vůbec neotevřít. Na rekonstrukci koupaliště by podle vedení radnice bylo zapotřebí kolem sta milionů korun. O tom, zda se vůbec areál bude opravovat musí rozhodnout žatečtí zastupitelé.

Motorky obsadily žatecké koupaliště

Žatec: Koupání letos jen v řece