Krytý bazén o délce 25 metrů a u něj tribuna pro diváky a možné sledování případných závodů – tak vypadá varianta budoucí podoby areálu městského koupaliště, kterou vybrala rada města Žatce. Definitivně ji bude posuzovat zastupitelstvo na veřejné schůzi 11. října.

Kromě krytého bazénu má být v areálu i venkovní nádrž a prostor pro letní plavání a opalování podobně jako například v Rakovníku či Mostě. „Rada města doporučila zastupitelstvu schválit tuto variantu a zadat vypracování projektové dokumentace pro přestavbu koupaliště v tomto duchu,“ řekl Aleš Kassal, místostarosta Žatce.

Celková investice do areálu koupaliště má činit až 220 milionů korun. To je na možnosti města vysoká částka, a tak chce radnice požádat o finanční příspěvek některý ze státních či evropských fondů. Koupaliště však bude nutné nutné opravit a modernizovat, protože v současném stavu není schopné provozu. Letos poprvé po několika desítkách let nebylo pro veřejnost vůbec otevřeno kvůli havarijnímu stavu. Zastupitelé rozhodnou, zda město má nákladnou investici učinit, a pokud ano, jak bude areál koupaliště posléze vypadat a co bude nabízet.

Koupaliště v Žatci: až 225 milionů