Budoucí podoba koupaliště v Žatci a okolního areálu stále ještě není definitivně jasná. Zastupitelé v říjnu posoudili studii projektantské firmy, její schválení však zatím odložili. Do studie totiž chtějí ještě nechat zapracovat některé detailní požadavky, k nimž se během příštích čtrnácti dnů má sejít pracovní skupina. Teprve poté bude studie schválena a zároveň může město zadat zakázku na zhotovení projektové dokumentace k budoucí stavbě.

Krytý bazén i s tribunou pro diváky

Studie předložená ateliérem Vystyd obsahuje návrh na výstavbu venkovního koupaliště, ale i krytého bazénu s tribunou pro diváky. Za studii město zaplatilo téměř 300 tisíc korun. Další zhruba necelé dva miliony bude stát podrobná projektová dokumentace ke stavbě. Ke studii měli zastupitelé některé další požadavky. „Venkovní bazén by měl být vyhřívaný a také nevím, jestli je nezbytně nutné mít u bazénu tribunu pro 150 lidí,“ řekl například Břetislav Frýba.

Zastupitel Milan Milfait vyslovil pochybnosti, zda je nutné ve městě vůbec stavět druhý krytý bazén. Podle něj by se měla k projektu také nechat vyjádřit veřejnost. Zastupitelé se shodli, že se ještě sejdou na mimořádné pracovní schůzce a budou se studii věnovat podrobně. Zapracují do ní všechny detailní připomínky a teprve poté přistoupí ke schvalování projektu.

Nejdříve projekt, pak se uvidí

Město chce nechat koupaliště přestavět, investice má přesáhnout 200 milionů korun. „Přestavba je ovšem podmíněna získáním dotace, příspěvku od některého ze státních či evropských fondů. Pokud ji město nezíská, muselo by se rozhodnout, co bude dělat dál,“ řekl starosta Žatce Erich Knoblauch. „Zároveň ovšem nelze žádat o přidělení žádné dotace, pokud není hotová projektová dokumentace ke stavbě. Na projektu se tedy musíme co nejdříve nějak dohodnout, bez něj nemůžeme počítat s žádným příspěvkem,“ připomněl člen rady města Pavel Aschenbrenner.

Koupaliště v Žatci je v havarijním stavu. Letos poprvé po desítkách let zůstalo pro veřejnost po celý rok zcela uzavřeno. Pokud ho město chce někdy uvést do provozu a nabídnout lidem možnost letního koupání, musí ho nechat přestavět.

U bazénu má být i tribuna

Koupaliště v Žatci: až 225 milionů