Nově zrekonstruované koupaliště v Žatci čeká od začátku letních prázdnin několik novinek. Tou hlavní je posunutí otvírací doby o hodinu - od pondělí 1. července je tak koupaliště místo do 20 hodin otevřeno do 21. hodiny. „Vycházíme vstříc zájmu návštěvníkům, kteří hlavně ve velkých vedrech chtějí být na koupališti déle," sdělil Andrej Grežo, ředitel Technické správy města, která má koupaliště v nájmu.

Druhou novinou, která by se na koupališti měla objevit v nejbližších dnech, je možnost využití jednoho z občerstvení, aniž by zájemce musel platit vstup na koupaliště. „Čekáme jen na dřevěné zábrany," sdělil A. Grežo. Těmi se má vyřešit to, aby lidé tuto možnost nezneužívali a nechodili tudy k bazénům bez zaplacení vstupu. Občerstvení tak bude sloužit i pro návštěvníky vedlejšího sportoviště, ale i další, třeba pro zahrádkáře a příští rok i pro sportovce na in-line dráze a cyklostezce, která má od areálu koupaliště po lávce přes Ohři podél levého břehu vést.

Příště už bez čekání u pokladny

Během června na koupaliště přišlo 3300 lidí. Hlavně v parných dnech se u vstupu tvořily fronty. Koupaliště tak pro návštěvníky připravilo další novinku, kterou se mohou frontám vyhnout. „Návštěvník si může vzít čip potřebný ke vstupu domů. A když přijde příště, frontě na vstupu se vyhne. Nebude totiž muset už na pokladnu, ale půjde rovnou k turniketům. Jedinou podmínkou je to, aby na čipu při odchodu z koupaliště měl kredit minimálně 260 korun. Dvě stě korun je záloha za čip, 60 korun je vstup na příště. Pak projde přes turniket ven," vysvětlil A. Grežo.

Pokud návštěvník příště přijde ale třeba až odpoledne v režimu se sníženým vstupným, odečte se mu jen 40 korun. „Nemusí se bát, že by o peníze přišel," dodal ředitel Technické správy města.