Léto už pomalu klepe na dveře a připravuje se na něj také žatecké koupaliště. Chystají tam několik novinek, snad více zábavy, ceny zůstávají stejné, zachováno bude i dopolední vstupné.

„Předpokládáme, pokud bude dobré počasí, že otevřeme v pátek 3. června," informoval na dotaz Deníku Andrej Grežo, ředitel Technické správy města Žatec, která zajišťuje provoz městského koupaliště.

Pro děti lanová dráha

Pro návštěvníky chystají v areálu několik novinek. „Pro letošní sezonu chceme dokoupit více slunečníků a lehátek, které lidi rádi využívají. Opět budou zdarma. Chtěli bychom také instalovat v areálu koupaliště nový hrací prvek pro děti: pokud to bude schváleno městem, rádi bychom zakoupili lanovou dráhu," prozrazuje ředitel novinku, která má hlavně pro děti znamenat více zábavy na koupališti.

V současné době už jsou bazény napuštěné. „Finišujeme s přípravami, čistíme, uklízíme, prostě vše připravujeme na otevření," pokračuje ředitel Technické správy města Žatce.

Dobrou zprávou pro návštěvníky je také fakt, že se nebude zdražovat. Ceny zůstanou stejné. Dospělý dá za celý den 60 korun, děti a senioři 40, děti do výšky 100 cm mají vstup zdarma. K dispozici bude také rodinné vstupné za 150 korun. Odpoledne, od 15 hodin, bude vstupné zlevněné. Dospělý člověk za 40, děti a důchodci za 30. Zachováno zůstane také dopolední, které se loni osvědčilo, platí jen do 12 hodin. Hojně ho využívají například důchodci či maminky s dětmi. Za dopolední vstupenku zaplatí osoba 20 korun.

Čtěte také: Na koupališti v Lounech budou nové turnikety

V areálu už funguje také zavlažování, takže tráva v lokalitě určené pro odpočinek na ručnících či dekách by měla být příjemně hustá. K dispozici budou i tobogány, jedna jízda stojí pět korun. V areálu bude fungovat také občerstvení, koupaliště bude mít otevřeno stejně jako loni každý den za pěkného počasí od 9 do 21 h.