Alespoň částečně má nahradit městské koupaliště, které je kvůli špatnému technickému stavu zavřené. Radnice přispěla škole na nutné investice a letní provoz bazénu 700 tisíci korunami. Za to byly mimo jiné nakoupena lehátka pro venkovní terasu, která byla oplocena a na zemi byly instalovány umělohmotné rohože, aby nedocházelo k znečišťování vody v bazénu.

V pondělí krátce po 14. hodině, kdy byl bazén poprvé v létě otevřen, přišlo několik lidí. „Jsme za otevření bazénu rádi, alespoň něco,“ řekla Deníku Bohumila Wolfová, která s dcerou Michaelou patřila mezi první koupající. Teplota vody i vzduchu se v bazénu pohybovala kolem 27 stupňů Celsia, což bylo zhruba o deset stupňů méně, než venku.

Bazén bude během prázdnin otevřen každý den od 14 do 20 hodin a v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin. Koupaliště v Žatci je už několik let ve velmi špatném stavu, letos poprvé zůstane uzavřené přes celé léto. Radnice si nyní nechává zpracovat studii využití celého areálu, na základě které chce provést rekonstrukci. Náklady na ní se odhadují až na 150 milionů korun. I kdyby se městu podařilo ji brzy zahájit, dřív než v roce 2009 koupaliště otevřeno znovu nebude.

Krytý bazén bude otevřen pro zájemce i přes léto

Žatec: Koupání letos jen v řece

Koupání v Žatci letos nebude, asi ani za rok