Společnost Metall Quatro, která pro město Žatec zrekonstruuje jeho koupaliště, jej zdarma dovybaví.

Ze svých prostředků pro něj pořídí například slunečníky, lehátka, turnikety u vstupu, kamerový systém, nábytek, vybavení sauny a ošetřovny. Vedení města v minulých dnech schválilo příslušnou darovací smlouvu.

„Dar od firmy by měl podstatnou část vybavení koupaliště vyřešit,“ sdělil Jan Novotný, místostarosta Žatce, s tím, že původní smlouva mezi městem a firmou vybavení koupaliště neřešila.

Město vybralo mosteckou firmu Metall Quatro pro rekonstrukci žateckého koupaliště loni na podzim a podepsalo s ní smlouvu. Několika dodatky se v minulých měsících ale podstatně změnila.

Jednou z podstatných změn je cena – snížila se ze 174 na 150 milionů korun. Město se s firmou dohodlo na některých úsporách. „Původní rozsah prací včetně opční části se na základě požadavků města změnil o „méněpráce“. Jde například o plošnou redukci zpevněných ploch v areálu, zúžení části komunikace Libočanské cesty, změnu technického řešení opěrné zdi této komunikace, přemístění objektu občerstvení do hlavní budovy, zrušení objektu trafostanice, snížení počtu kabin, redukci bazénové technologie, změnu materiálů potrubí, redukci rozvodů elektrické energie a vytápění v hlavním objektu,“ vypočetl místostarosta Žatce.

Jedinou „víceprací“ je zvětšení plochy parkoviště kvůli otáčení autobusů. Podle dodatků ke smlouvě začne rekonstrukce nejpozději letos 1. května a termínem dokončení je květen 2012.


Koupaliště Žatec- rekonstrukce začne letos na jaře

- měla by stát 150 milionů korun

- moderní areál otevře počátkem léta příštího roku