Na městském koupališti v Žatci začala demolice budov. Stavební stroje odstraňují objekty, které sloužily jako zázemí pro koupaliště – byla v nich sauna, občerstvení, vstup, toalety i technologie pro úpravu vodu. Zároveň s tím technika provádí zemní práce a vykáceny byly také některé dřeviny.

Tyto práce předcházejí samotné rekonstrukci koupaliště, jež brzy začne. Vyjde na 150 milionů korun a práce mají skončit v květnu příštího roku tak, aby počátkem léta mohlo být pro veřejnost otevřeno. Během rekonstrukce budou nynější betonové bazény odstraněny a na jejich místě vznikne plavecký a zážitkový bazén.

Žatecké koupaliště

- v areálu začaly v těchto dnech po čtyřleté uzavírce první skutečné práce – demolice starých budov
- na ně naváže rekonstrukce celého komplexu, kromě bazénů k letnímu koupání mají v místě přibýt i plochy k dalšímu sportovnímu vyžití
- otevřeno pro veřejnost bude až v příštím roce, letos ještě ne


Postavena bude úplně nová budova pro zázemí bazénu se vstupem včetně sauny a občerstvení, vyroste také nové velké parkoviště. V areálu koupaliště vzniknou menší hřiště.

Větší sportoviště má vyrůst v zadní části areálu. Projekt za 16 milionů korun počítá se dvěma víceúčelovými hřišti na volejbal, tenis, nohejbal a další sporty a hřištěm na hokejbal s mantinely. V areálu má být i hřiště na minigolf, kolem má vést in–line dráha o délce zhruba půl kilometru.

Město chce peníze získat z Regionálního operačního programu Severozápad Evropské unie. Vzhledem k probíhajícímu policejnímu vyšetřování kvůli podezření z korupce v jeho úřadu v Ústí nad Labem není jasné, kdy bude o tom, zda město dotaci získá, rozhodnuto.