Změny v projektu rekonstrukce žateckého koupaliště se dotknou také obou bazénů. Plavecký bazén bude menší, zážitkový má mít jiný tvar.

Na změnách se dohodla žatecká radnice s firmou Metall Quatro, která provede rekonstrukci koupaliště.

Díky úsporám by cena za rekonstrukci měla být o 24 miliony nižší a vyjde na 150 milionů. Koupaliště by se pro veřejnost mělo otevřít počátkem léta příštího roku.

Původně se počítalo s tím, že v plaveckém bazénu bude šest drah. Nově budou jen čtyři. Změny se dotknou také zážitkového bazénu, mění se jeho tvar z oblého na hranatý. „Vodních atrakcí méně nebude, nemění se ani celková plocha zážitkového bazénu, pouze jeho tvar,“ vysvětlil Jan Novotný, místostarosta města. Méně bude také převlékacích kabin.

Další změny, na kterých se firma a město dohodly, by se už návštěvníků tolik dotknout neměly. Při rekonstrukci se použijí například jiné materiály, vypustí se stavba trafostanice či některých rozvodů elektrické energie, zúží se přístupová cesta ke koupališti, naopak se zvětší plocha parkoviště kvůli otáčení autobusů městské hromadné dopravy.

V minulých dnech začaly v areálu koupaliště demoliční práce, které předcházejí jeho rozsáhlé rekonstrukci, jež má začít na jaře.

Studie ukazují podobu bazénů po rekonstrukci


Původní záměr se šesti drahami a oblým zážitkovým bazénem.

Nynější varianta se čtyřmi drahami v plaveckém bazénu a pozměněnou podobou bazénu s atrakcemi.

Zdroj Městský úřad Žatec