Kvůli nižším venkovním teplotám se loni přihřívala voda v bazénu žateckého městského koupaliště 15 dnů. Sezona při tom trvala tři měsíce, od 16. června do 16. září, 11 dní bylo koupaliště kvůli počasí úplně zavřené.

Koupaliště odebírá teplo od Žatecké teplárenské z výtopny v Perči. Rada města, jako jediný akcionář při výkonu působnosti valné hromady Žatecké teplárenské, v minulých dnech stanovila cenu na letošní rok 253 Kč/GJ bez daně z přidané hodnoty, která je u tepla 15 %. Pro srovnání majitel rodinného domu v Žatci s vlastní předávací stanicí platí 316 korun, uživatel bytu v panelovém domě 475 korun.

Vytápění vody v bazénu žateckého koupaliště je možné po jeho rozsáhlé rekonstrukci, která skončila v roce 2012. „Vodu ohříváme hlavně na začátku sezony v červnu, kdy jsou ještě chladné noci. Nemáme určenou žádnou teplotu vody v bazénu, ale snažíme se, aby se pohybovala kolem 22 stupňů Celsia," sdělil Andrej Grežo, ředitel Technické správy města, která má areál koupaliště v nájmu.

Loni přišlo na žatecké koupaliště zhruba 17 tisíc lidí. Náklady na provoz areálu činily téměř čtyři a půl milionu korun. Na druhou stranu příjmy ze vstupného na koupaliště, do sauny a nájemné od stánků byly zhruba jeden a půl milionu. Provoz tak dotuje město. Letos má ve svém rozpočtu vyčleněné na koupaliště čtyři miliony korun. Připravuje se vybudování zavlažování trávníků, na kterých se sluní lidé.