Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kauza koupaliště: komise doporučila vypsat nové řízení

Žatec - Bývalý starosta Žatce Erich Knoblauch to ovšem neudělal, naopak podepsal smlouvu dva dny před svým odchodem.

14.12.2010
SDÍLEJ:

Koupaliště v Žatci. Chátrající a trpící nájezdy zlodějůFoto: Deník/Petr Kinšt

Hodnotící komise složená z pěti zastupitelů města Žatce na podzim doporučila zrušit zadávací řízení k rekonstrukci koupaliště a vypsat nové. A to kvůli změně rozsahu prací v jeho areálu.

Bývalé vedení města ovšem toto doporučení nerespektovalo, ve výběrovém řízení nechalo pokračovat a nabídky posoudilo znovu.

Zloději rozkradli část areálu

„Podle našeho názoru se objem prací v areálu koupaliště snížil tím, že lidé jeho část rozebrali. Také jsme se domnívali, že by město mělo samo provést co nejrychleji demolice rozkrádaných budov, aby se tam nikomu nic nestalo. A tyto práce pak vyřadit ze zadávacího řízení k rekonstrukci koupaliště,“ vyplynulo ze slov Radka Růžičky, předsedy hodnotící komise, který pracuje jako projektant a i v novém volebním období je nyní opět členem zastupitelsva města.

Tehdejší starosta Žatce Erich Knoblauch ale tvrdí, že zadávací řízení zrušit nešlo. „Dlouho jsme o tom diskutovali, ale podle zákona to nemohlo být důvodem ke zrušení zadávacího řízení. Kdybychom to udělali, měli bychom problémy s Úřadem pro hospodářskou soutěž, který by nás mohl sankcionovat pro neopodstatněné zrušení zadávacího řízení,“ sdělil E. Knoblauch. „Jelikož nám hodnotící komise nedala žádný důvod, který by město opravňoval řízení zrušit, pokračovali jsme v něm. Nabídky jsme posoudili znovu a vybrali vítěznou firmu,“ dodal bývalý starosta.

Nicméně závěry původní hodnotící komise složené ze zastupitelů a vedení města se shodují – pořadí nabídek je stejné. Z deseti došlých první hodnotící komise vyřadila dvě, při druhém posouzení nabídek k nim přibyla ještě třetí firma. Ta skončila při úvodním hodnocení na posledním místě, takže to vítěze výběrového řízené ovlivnit nemohlo. Ve všech případech byly společnosti vyřazené kvůli chybám v nabídkách.

Jaké byly nabídky

V obou případech vyšla vítězně mostecká firma Metall Quatro, která nabídla cenu 122 milionů korun, dobu zhotovení 174 dní a smluvní pokutu za každý den prodlení 1,2 milionu. Druhá se umístila Geosan group z Kolína. Ta nabídla cenu 125 milionů, lhůtu 168 dní a pokutu 100 tisíc korun. Třetí je švédský gigant Skanska s cenou 119 milionů, dobou zhotovení 265 dní a pokutou milion korun.

Vůbec nejnižší cenu nabídla firma na čtvrtém místě – rakouská společnost Swietelski, a to 109 milionů. Doba zhotovení rekonstrukce koupaliště byla ale v její nabídce o přibližně čtyři měsíce delší než u vítězné společnosti a pokuta „jen“ 40 tisíc korun. Město Žatec si ve výběrovém řízení na firmu, která pro něj koupaliště zrekonstruuje, stanovilo tři kritéria. S váhou 60 procent to byla nabídnutá cena, z 30 % dodací lhůta a z 10 % smluvní pokuta za prodlení s termínem dokončení veřejné zakázky.

Proti výsledku výběrového řízení se ani jeden z jeho účastníků neodvolal k Úřadu pro hospodářskou soutěž. Odstoupivší starosta Erich Knoblauch podepsal s vítěznou společnosti Metall Quatro smlouvu o dílo zároveň s dodatkem, který mimo jiné odsouvá zahájení stavebních prací na počátek příštího roku. Firma musí s rekonstrukcí koupaliště začít nejpozději 1. března.

Autor: Petr Kinšt

14.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste ve školách uniformy?

Ilustrační foto.

Muž nenastoupil do vězení, zadrželi ho v Chomutově

Vlakovou zastávku u Radonic zruší. Místo toho budou světla u cesty

Radonice - Nové osvětlení cesty mezi Pátkem a Radonicemi by mělo být hotové příští rok na jaře.

Šroubárna má dvě důležité výhry, vzdálila se bojům o udržení v první lize

Žatec - Národní házenkáři Žatce v nejvyšší soutěži přehráli Veselí i Krčín 17:15.

Diplomacie i cit pro řešení problémů. Ženy míří do vysoké politiky

Ústecký kraj - Ženy na kandidátních listinách do Poslanecké sněmovny tvoří v Ústeckém kraji celkem 29 %, průměr České republiky je 28 %. 

Dálnice v okrese Louny zůstanou pro osobní auta bez poplatků

Okres Louny – Nové úseky zatím neovlivní povinnost mít dálniční známku. V budoucnu ale ano.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení