Bezpečnostní situace v Lounech je relativně dobrá. Tato informace vyplynula z nedávné schůzky vedení města se zástupci Policie ČR a také dopravního inspektorátu. Velkým problémem jsou ale krádeže aut, radnice bude uvažovat o kamerách, které by zloděje sledovaly, policii by pomohly určit směr, kterým nenechavci ujížděli.

„Celý rok 2014 podstatně klesal počet spáchaných trestných činů. Každý měsíc o jednotky až desítky případů," tlumočil Radovan Šabata, starosta města. V podstatě příznivé zprávy ale „kazí" širší pohled na region - konkrétně statistika počtu mrtvých na silnicích v celém okresu. „Počet obětí dopravních nehod se loni zvýšil z osmi na dvacet. Velkou měrou se na tom podepsalo několik událostí, při kterých zemřeli více než dva lidé. Například v březnu u Ležek na Podbořansku nebo na konci srpna u Peruce," připomněl Radovan Šabata.

Velkým problémem přímo v Lounech jsou krádeže aut. „Je to jediný druh kriminality, který loni vzrostl," upozornil Pavel Janda, mluvčí městské rady. Nejčastěji se zloději, stejně jako v jiných městech a částech republiky, zaměřují na vozy značky Volkswagen a také na rozšířené Škody Octavia. „V této souvislosti se objevila myšlenka instalovat kamery na výjezdové silnice z města, aby policie mohla určit alespoň směr, kterým zloději s odcizeným autem odjeli," vysvětlil P. Janda. „Budeme se tím zabývat," dodal mluvčí rady.