Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kontroverzní kastelán končí

KRÁSNÝ DVŮR - Před odchodem do penze podává ještě další trestní oznámení, tentokrát přímo na obec Krásný Dvůr.

2.8.2007
SDÍLEJ:

Zámek v Krásném DvořeFoto: archiv

Kontroverzní postava Krásného Dvora, kastelán tamního státního zámku Petr Šesták, odejde na konci roku do penze. V současnosti však podal na policii další z řady trestních oznámení. Tentokrát bojuje proti obci.

Postava kastelána rozděluje v Krásném Dvoře tamní obyvatele.

Jedni říkají, že dělá jen svoji práci, druzí mu nemohou přijít na jméno. „Už se těším, až přijde na zámek někdo nový. Snad se tu obnoví tradice některých akcí, které byly zrušeny,“ doufá muž z Krásného Dvora, který si nepřál být jmenován. Bojí se totiž pomsty současného kastelána.

Měl na mysli například obnovení atletických závodů, které se dlouhou dobu v tamním zámeckém parku konaly nebo konání svateb, které jsou nyní v zámku zakázány. Petr Šesták, který by měl do penze odejít na konci letošního roku, je v okolí znám jako muž, který neustále podává trestní oznámení.

Kastelán podal trestní oznámení na obec

V minulých dnech například podal trestní oznámení přímo na obec Krásný Dvůr za to, že v zámeckém parku pořádala dětský den. „Podání oznámení mohu potvrdit. V současnosti probíhá šetření, spojili jsme se s památkáři,“ potvrdil informaci Deníku Tomáš Krupička z Policie ČR v Lounech.

Krásnodvorský starosta už takovou situaci řeší poněkolikáté. „Je to další nesmysl. V parku bylo jen několik stanovišť. Děti chodily jen po cestách. Park je navíc veřejně přístupný,“ kroutí hlavou František Kuna.

„Je to už několikáté podání a vždy pro úplné zbytečnosti. Já sám jsem řešil už tři přímo na mou osobu. A problémy s kastelánem mají samozřejmě i další lidé,“ pokračuje starosta. Některým lidem v Krásném Dvoře už v minulosti došla trpělivost a oplatili kastelánovi jeho chování stejnou mincí – trestním oznámením.

Kastelán je pro mě minulostí

Obě letošní oznámení na Petra Šestáka byla sice odložena, stěžovatelé jsou nicméně spokojeni. „Je pro mě minulostí, zapomněla jsem na něj,“ řekla Deníku bývalá průvodkyně Šárka Šilhanová, která kastelána obvinila z toho, že jí sahal na prsa a chtěl po ní sex.

Podobně reaguje i další muž, který na Petra Šestáka podal trestní oznámení. „Dal nám konečně pokoj. Teď všechno řešíme přes památkový ústav,“ je spokojen Roland Nilsson, kterému měl kastelán vyhrožovat zastřelením psů a měl s ním i další problémy.

Trestních oznámení a stížností, které podal kastelán, byly za léta, kdy spravoval krásnodvorský zámek, desítky. Stejně tak i stížností proti němu. A co na to říká sám Petr Šesták? „K ničemu se nebudu vyjadřovat,“ odbyl kastelán redaktora Deníku. Podobně však reaguje kastelán i na dotazy, které se týkají provozu zámku a měl by je tedy veřejnosti bez problémů sdělovat.

Kastelánkou bude Bulenová

Jaký bude další osud zámku v Krásném Dvoře závisí také na novém správci, který přijde v září. „Novou kastelánkou by měla být Michaela Bulenová, která doposud působila v Národním památkovém ústavu v Plzni,“ informoval starosta František Kuna.

Nová kastelánka Michaela Bulenová se od září bude seznamovat se zámkem, ke kompletnímu předání památky do jejích rukou a zároveň k definitivnímu odchodu Petra Šestáka by mělo dojít 31. prosince letošního roku.

Obvinění proti kastelánovi byla odložena

Kastelán čelí několika vážným obviněním

2.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Kulturní tipy: Ples, koncerty, drakiáda i strašidelná procházka

Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste v České republice euro?

Chaty ve Smolnici vykrádal padesátiletý muž

Smolnice - Po zloději zůstala majitelům objektů škoda téměř třicet tisíc korun.

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

Ústí nad Labem - Jedni zůstanou se svými voliči doma. Další kandidáti v sobotu odcestují po uzavření volebních místností do pražských partajních centrál. Všichni ale chtějí získat co nejvíc křesel v Poslanecké sněmovně.

Speciální vlak ukončí sezonu na Švestkové dráze

Lounsko - Speciální souprava se salonním vozem projede trať Českým středohořím příští víkend.

ANKETA: Zavedli byste přímou volbu starostů?

Ústecký kraj, Lounsko - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení