Po zimních odpočinkových měsících se příští týden opět otevřou brány krásnodvorského zámku.

Letos, pod vedením nové kastelánky, s několika příjemnými změnami zámek po dlouhých letech ožije. Změn si všimne návštěvník hned první den letošní sezony – ve středu 2. dubna.

Zámek se bude jarně probouzet. „Připravili jsme pro návštěvníky jarní výzdobu zámku,“ řekla Michaela Bulenová, kastelánka zámku s tím, že výzdobu budou moci lidé obdivovat do neděle.

Na letošní sezonu chystá nová kastelánka i další novinku, ještě vloni kvůli dlouholetému kastelánovi Petru Šestákovi, zcela nemyslitelnou. Ten totiž podobným aktivitám nepřál a všechen kulturní život na zámku odmítal. „Sedmého června se na nádvoří zámku odehraje divadelní představení Husaři,“ přiblížila mladá kastelánka.

Změny čekají na návštěvníky také při placení. Vstupné bude dražší o deset korun pro dospělé, naopak rodiny s dětmi ušetří. „Základní vstupné bude letos sedmdesát korun, zlevněné čtyřicet. Nově zavádíme rodinnou vstupenku, na které rodiny ušetří. Bude stát sto padesát korun a mohou na ni do zámku až dvě dospělé osoby a tři děti,“ informovala Michaela Bulenová.

Zámek v Krásném Dvoře je nejnavštěvovanější památkou v okrese Louny, jeho kořeny sahají až do 16. století. Vloni na něj zavítalo téměř dvanáct tisíc lidí. Jeho interiéry a také unikátní anglický park často využívají filmaři. V současné době je veřejnosti zpřístupněno osmnáct zámeckých komnat.