Zatímco v současné době láká zámek v Krásném Dvoře hlavně turisty, v minulosti si jej oblíbili vznešení šlechtici, umělci, ale také nacističtí prominenti.
Asi „nejslavnějším“ návštěvníkem, po kterém byl později pojmenován i jeden z památných stromů a dokonce i pavilon, byl německý spisovatel Johann Wolfgang Goethe. „Máme tu ale i další slavné osobnosti. Například kněžna Kateřina Zaháňská, známá z Babičky Boženy Němcové, ta přijela do Krásného Dvora v doprovodu kancléře Metternicha, rakouského šlechtice, politika a diplomata,“ jmenuje VIP hosty na zámku v Krásném Dvoře mladá kastelánka Michaela Hofmanová.
V novodobé historii vítá zámek hlavně známé herce a režiséry. Jen namátkou například Rudolf Hrušínský, Pavel Kříž, Josef Somr, Josef Abrhám, Dušan Klein nebo oskarový Jiří Menzel. „Na zámku v Krásném Dvoře se mi moc líbilo, všem jsem ho doporučoval. Točil jsem tam dokonce dvakrát,“ říká o několika natáčecích dnech strávených na Podbořansku Dušan Klein, tvůrce komedie Jan básníkům chutná život, která se z velké části natáčela právě v Krásném Dvoře.
Zámek ale v minulosti bohužel „vítal“ také nacistické prominenty. „Během druhé světové války se zámek stal rekreačním sídlem ministra zahraničí německé Třetí říše Joachima von Ribbentropa,“ připomíná temnou minulost zámku kastelánka.