VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nadšená krejčová má v salonu stále plno práce

Postoloprty - Ve své krejčovské dílně šije pro svatebčany, maturanty na plesy, závodní tanečníky.

23.9.2011
SDÍLEJ:

Libuše Pánková ve své krejčovské dílně v Postoloprtech.Foto: Deník/Libor Želinský

Libuše Pánková pochází z Aše, v Postoloprtech žije již přes třicet let. Po absolvování mostecké strojní průmyslovky pracovala 15 let jako technolog ve Škodě Praha. Ovšem své zálibě v módě, šití a touze tvořit krásné šaty neunikla.

Vlohy k šití podědila Libuše Pánková po mamince. Libuška už jako holčička šila na panenku, na sebe, později už na své dva syny. V roce 1990 si zařídila živnostenský list, nejdříve si krejčovstvím přivydělávala a poté založila firmu Artex jako zakázkové krejčovství - výroba konfekce - kostýmy, kalhoty, sukně, halenky, šaty. Později otevřela svatební salon Artex v Postoloprtech, který vyvíjí činnost dodnes.

V salonu si mohou zájemci nechat ušít na míru svatební šaty, šaty pro družičky, šaty na ples, jakýkoli další oděv. pouze zapůjčit. Šaty si mohou lidé koupit, anebo jenom zapůjčit. K šatům umí paní Pánková vytvořit závoje, ozdoby do vlasů, rukavičky, šperky. K zapůjčení jsou pánské obleky či frak s cylindrem. Svatebčané si v jejím salonu mohou vybrat i další věci k sňatku, pokud chtějí - svatební oznámení, kytici pro nevěstu, pro maminky i družičky, dekoraci na svatební stůl a dekoraci na auto.

„Vyrábím i pompadůrky, kytičky na zdobení šatů, polštářky na prstýnky. Dodávám do svatebních salonů šaty i spodničky. Ušiji podvazky či šaty pro svatební panenky na auto. Nejraději vymýšlím originální věci. Vlastní nápady, které nikde jinde nenajdete,“ říká Libuše Pánková.

Oblečení si může vybrat každý

Kromě svatebních věcí sympatická krejčová ušije a opraví i další oblečení – kostýmy, kalhoty, kabáty. Nejraději však šije šaty společenské a svatební. „Pro látky jezdím do specializované prodejny v Praze. Když tam vejdu, úplně té kráse propadnu. Představuji si budoucí šaty… a hned se musím krotit,“ říká nadšeně.

Ve své dílně má svůj první šicí stroj, šlapací Bobbin. Dnes je to ovšem už starožitný prvek, který zdobí výlohu. Jinak má ke krejčovské práci klasický Overlock a speciální šicí stroj na elastické materiály, protože šije i pro lounskou taneční školu - šaty na standardní a latinskoamerické tance pro děvčata a chlapce, dámy i pány. „Mám radost, když tanečníci, jimž jsem šila šaty, dosáhnou úspěchu. Nedávno to například byli Terezka Sailerová a Martin Batala - získali třídu C v latinskoamerických tancích,“ usmívá se paní Pánková.

Nejvíc práce v roce má vždy od listopadu do dubna – v plesové sezoně. A potom se svatbami. Ty se konají v průběhu celého roku. „V lednu jsem šila šaty jedné dívce na krasobruslení, to byla zajímavá věc,“ vzpomíná. „Nyní připravuji šaty pro maturitní plesy a také na závodní tancování – latinskoamerické a standardní,“ dodává. Od roku 1997 spolupracuje Libuše Pánková s módními návrhářkami z Prahy. Na přehlídky potřebují mít kolekce v různých stylech, vzájemně spolu dobře kombinovatelné.

Největší radost má, když jí zákazníci řeknou, že jsou spokojeni. Šije i sama pro sebe, ale málo. „Mám tolik zakázek, že práci pro sebe už moc nestíhám,“ říká. Vyšívala si kdysi dávno i své vlastní maturitní šaty – stříbrné z rakouského diolenu. „Ty mám nejradši a nikdy bych je neprodala. Je to vzpomínka na maturitní ples, na kterém jsme se seznámili s mým mužem,“ říká paní Pánková.

Alena Dukátová

23.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 16 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci stavební administrativa. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 24120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Městský úřad Žatec, Platové zařazení (dle zákona č. 262/2006 Sb., NV č. 341/2017 Sb., v platném znění): platová třída 8, Popis činnosti pracovního místa:, Zajišťuje administrativní činnost na úseku stavebního řádu, včetně potvrzování projektových dokumentací. Zpracovává agendu koordinovaných stanovisek a závazných koordinovaných stanovisek., Předpoklady pro vznik pracovního poměru:, . státní občanství České republiky, u cizích státních příslušníků trvalý pobyt na území ČR,, . minimální věk 18 let,, . způsobilost k právním úkonům,, . morální a trestná bezúhonnost,, . znalost jednacího jazyka – češtiny (u cizích státních příslušníků s trvalým pobytem v ČR)., Ostatní předpoklady:, . střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru stavebnictví,, . ovládání PC (Microsoft Word a Excel, poštovní klient); výhodou práce v programu GINIS,, . znalost zákona č. 128/2000 Sb., o obcích; zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů; zákona č. 500/2004 Sb., správní řád; zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů; vyhlášky č. 193/2009 Sb., o stanovení podrobností provádění autorizované konverze dokumentů; vyhlášky č. 194/2009 Sb., o stanovení podrobností užívání a provozování informačního systému datových schránek; zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu,. komunikační schopnosti; flexibilita; samostatnost,. řidičský průkaz skupiny B,. předpokládaný nástup 03. 09. 2018., Uchazeč o zařazení do výběrového řízení podá na Městský úřad Žatec písemnou přihlášku, která bude obsahovat tyto náležitosti:Název pracovní pozice, jméno a příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, telefonické spojení, e-mailovou adresu, č. občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, číslo řidičského průkazu, datum a podpis., K přihlášce budou připojeny tyto doklady:, . strukturovaný životopis,. ověřený doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání,, . výpis z evidence Rejstříku trestů FO ne starší než 3 měsíce.Nabízíme:, Pružnou pracovní dobu; 5 týdnů dovolené; stravenky; 4 dny zdravotního volna (sick day); příspěvek na kulturu, sport, rehabilitaci a vzdělávání; příspěvek na vitaminové doplňky či očkování., Písemné přihlášky včetně příloh doručí uchazeč na adresu:Městský úřad Žatec, Útvar tajemníka úřadu - k rukám personalistky, nám. Svobody 1, 438 24 Žatec, nebo osobně prostřednictvím podatelny Městského úřadu Žatec k rukám personalistky nejpozději do 06. 08. 2018 do 15.00 hod. Přihlášky doručené po tomto datu budou vyřazeny.Obálku označte heslem „výběrové řízení – stavební administrativa“.. Pracoviště: Město žatec, náměstí Svobody, č.p. 1, 438 01 Žatec 1. Informace: Hana Vrbová, +420 415 736 106.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč

Prodavači v prodejnách prodavač elektro. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: Louny, Václava Majera 2897, výhodou znalost AJ, stravenky, příplatky za prodej zboží, zvláštní prémie, zájemci hlaste se e-mailem: louny@expert.cz, telč. 606677684 od 9,00 do 17,00 hod. Pracoviště: K + b elektro expert s.r.o., prodejna louny, Václava Majera, č.p. 2897, 440 01 Louny 1. Informace: Přemysl Bílek, +420 606 677 684.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 25 000 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách zástupce vedoucího prodejny se strojními součástkami. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce.Klášterní č.p. 267,438 01 Žatec 1, OBCHODNÍ REFERENT - STROJÍRENSTVÍ, SEVERO-ZÁPADNÍ ČECHY, Požadujeme:středoškolské vzdělání,znalosti z oboru strojírenství ,uživatelskou znalost MS Office , obchodní myšlení, prodejní dovednosti, velmi dobré komunikační a vyjednávací schopnosti, spolehlivost, samostatnost, flexibilitu a osobní aktivitu, ochotu se neustále učit, Náplň práce:vytváření nabídek zákazníkům, péče o stávající zákazníky,jednání se zákazníky,e-mailem,telefonicky,osobně,zadávání zakázek od zákazníků, kontrola termínů dodávek zákazníkům,potrvzování termínů dodávek, Nabízíme: hlavní pracovní poměr,pracovní doba Po-Pá 7:00 - 15:30,příjemné pracovní prostředí, zaměstnanecké výhody - stravenky, Mzda: 25.000,- Kč/měsíc,, kontakt: tel.: 469364124, e-mail: prace@arkov.cz. Pracoviště: Arkov, spol. s r.o., provoz žatec, Klášterní, č.p. 267, 438 01 Žatec 1. Informace: Iveta Jedličková, +420 469 364 124.

Výroba - Výroba Montážní dělník 17 800 Kč

Montážní dělníci výrobků z ostatních materiálů operátor výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17800 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: místo výkonu práce: Na Astře 3001, 438 01 Žatec, Požadavky: , - Zdravotní způsobilost pro práci ve třísměnném provozu , - Manuální zručnost , - Spolehlivost a odpovědnost za výsledky své práce , Náplň práce:, - Obsluhuje zařízení při montáži výrobků., - Kontroluje výrobky v rámci pravidel kvality a produktivity., příspěvek na dojíždění, stravování, penzijní připojištění, sick days, dovolená navíc, bonusy, firemní doprava ze směru Chomutov, Most, Podbořany, Zájemci mohou zaslat životopis nebo žádost o zaměstnání na email: nabory@koito-czech.cz, telefonicky na č. 725514198 v po-pá od 9,00 do 15,30 hod. Pracoviště: Koito czech s. r. o., Na Astře, č.p. 3001, 438 01 Žatec 1. Informace: Lenka Nowaková, +420 725 514 198.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kvůli sinicím platí na jezeru Chmelař zákaz koupání
3

Jezero Chmelař zamořily sinice. Hygienici vyhlásili zákaz koupání

Ilustrační foto

Neprší, nerostou. Houbaře trápí velké sucho, šanci mají nahoře na horách

Fotbalisté Loun si na úvod přípravy připsali vítězství nad juniorkou Teplic

Louny /FOTO/ - Fotbalisté Loun zahájili letní přípravu na nadcházející sezónu v přeboru Ústeckého kraje. V prvním přípravném utkání pod vedením nového trenéra Zdeňka Kudely přivítali juniorku Teplic, vítěze uplynulého ročníku juniorské ligy. Pro Teplice to byl třetí a zároveň poslední přípravný zápas.

U lounské Stromovky se sejdou motorkáři a siláci

Louny - Tradiční motosraz v lounské restauraci Stromovka se chystá na sobotu 21. července.

Kulturní tipy: Oslavy, motosraz i promítání oblíbeného kinematografu

Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce se můžete vypravit v těchto dnech na Lounsku, Žatecku a Podbořansku.

Otevření porodnice se odkládá. Lékaři pro žatecká oddělení stále nejsou

Žatec - Příchod lékařů do Žatce se protáhl. Nový termín, kdy by dětské a porodnice měly v nemocnici začít fungovat, je začátek září.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT