Chlapci narození minulý rok v Žatci dostali od rodičů nejčastěji jméno Jan - ve dvanácti případech. U dívek se o prvenství rozdělila hned tři křestní jména, a to Adéla, Kateřina a Tereza. Rodiče je dali svým dětem shodně vždy v deseti případech. Na dotaz Deníku údaje poskytla Andrea Kleczatská, matrikářka Městského úřadu Žatec.

Celkem minulý rok v porodnici v Žatci přišlo na svět 446 dětí. Chlapců bylo 224 a dívek 222. „Dvě děti se narodily jako dvojčata," dodala Andrea Kleczatská.

K dalším nejvíce oblíbeným jménům patřil podle statistik matriky Michal, Martin, Lukáš, Adam a Jakub, u holčiček to byla kromě už uvedených také Eliška, Viktorie, Natálie.

„Mnohem více oblíbená jsou stále tradiční česká jména, avšak objeví se občas i jméno cizí, neobvyklé. Loni to byli třeba Miguel, Dino, Aaron, Samantha, Elizabeth či Lilly. Někdy rodiče využili možnosti dát dítěti dvě křestní jména najednou, což zákon připouští. Takže se u nás narodila třeba dívka Julie Denisa nebo chlapec Martin Pavel," dodala žatecká matrikářka.