Ve Vrchlického divadle v Lounech pokřtila česká herečka Markéta Hrubešová dvě nové ilustrované knihy Děti dětem a Děti dětem - hrajeme si a stala se tak jejich kmotrou. Autory knihy jsou žáci literárně dramatického a výtvarného oboru ze Základní umělecké školy Louny.

Kniha Děti dětem se skládá z ilustrací starších i mladších žáků, které vznikly pod vedením Jindřišky Riedlové a verše vznikly již před dvěma lety pod vedením Beaty Parkanové. Kniha Děti dětem - hrajeme si se skládá z různých úkolů, které nejmladší žáci školy vymysleli a nakreslili pro své kamarády. Obě knihy graficky upravil Petr Parkan Janda, který se křtu také zúčastnil.

Zájemci si knížky rovnou kupovali

Návštěvníci divadla si mohli knihy zakoupit přímo během čtvrtečního odpoledne a dále si je mohou zájemci koupit přímo u vydavatele v Základní umělecké škole Louny. Dále budou k dostání v nakladatelství Kosmas, které je obě pro svou kvalitu přijalo do své distribuce.

Knihy pokřtil také Radovan Šabata, starosta Loun, který poděkoval všem autorům a popřál Základní umělecké škole Louny mnoho dalších úspěchů v její činnosti. Vydání knih je spolufinancováno Ústeckým krajem, proto byl na křtu přítomen také pan František Mlnařík, odborný referent oddělení kultury z odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Ústeckého kraje. Celým křtem knih provázela Milena Nečesaná.

V průběhu odpoledne byli dále oceněni nejlepší žáci Základní umělecké školy Louny za školní rok 2012 - 2013, kteří na pódiu slavnostně převzali pamětní listy. Slavnostní odpoledne zahájili svým tanečním vystoupením žáci Předkolečka předškoláků. Dále hrál a zpíval vokálně instrumentální soubor TWISTY VOIS ze Základní umělecké školy Louny pod vedením Jitky Sedláčkové a Petra Novotného, který všem přítomným představil jak známé skladby, například od Beatles, tak i hudbu současnou.

Jana Dudová Kodetová