Zásadní snížení počtu nehod s vážnými následky si slibovali dopravní experti od stavby kruhového objezdu na velmi frekventovaném křížení silnic I/7 Chomutov – Praha a I/27 Most – Žatec. Vážných nehod sice ubylo, přesto čas od času na takzvané „křižovatce smrti“ někdo havaruje. Většinou jde o cizince, kteří to v místě neznají.

Řidiči kruhák nečekají

Kruhový objezd je v provozu zhruba měsíc. Za tu dobu tam došlo k šesti nehodám, všechny kvůli příliš velké rychlosti. Řidiči v místě nečekali kruhový objezd a auto už nestačili dobrzdit. Žádná z nich neměla vážné následky. „Kromě jednoho případu to byli pokaždé cizinci. Vždy byla také snížená viditelnost. Největší problémy jsou za mlhy; když to tam člověk nezná, neví, že přijde kruhový objezd. A značky nestačí v mlze zaregistrovat,“ odpověděl pro Deník Rudolf Náhlovský, vedoucí lounských dopravních policistů.

Zajímavý je také nedávný případ Holanďana, kterého na kruhový objezd neupozornila navigace. „Cizinci tu hodně jezdí podle satelitní navigace. Protože je však kruhový objezd pouze provizorním řešením a hlavně je tu krátkou chvíli, není ještě na některých mapách zakreslen. V ten den byla mlha a navigace radila řidiči, aby jel stále rovně. Když se před ním objevil kruhový objezd, už nestačil zabrzdit,“ uvedl příklad Rudolf Náhlovský.

Pomohla by světla

Podle dopravní policie by hodně pomohlo osvětlení křižovatky. „V noci a v mlze prostě není vidět. Kdyby ale byla osvětlená, bylo by po problému,“ tvrdí velitel dopravních policistů.

Vedení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ale osvětlení kruhového objezdu nechystá. Jde prý o provizorní řešení a bylo by to zbytečné vyhazování peněz. „Současný kruhový objezd se osvětlovat nebude, protože je to pouze provizorní stavba. Místo ní bude vystavěna mimoúrovňový křižovatka. V současné době probíhá na její stavbu výběrové řízení, stavět se začne v příštím roce,“ uvedl Václav Filip, náměstek ŘSD Chomutov.

Kruhový objezd už je téměř dokončen

Nebezpečná křižovatka se změnila na kruhový objezd

Křižovatka se po pěti letech odkladů začne brzy stavět

Na křižovatce smrti vznikne kruhový objezd