V příštích dnech by se měla začít přestavovat křižovatka silnic I/7 Praha – Chomutov a I/27 Most – Žatec na kruhový objezd. Se zahájením výroby v blízké průmyslové zóně Triangle se dopravní situace na „křižovatce smrti“ ještě více zhoršila, velmi komplikované je třeba odbočení ve směru ze Žatce na Chomutov.

Dopravní policii se záměr nelíbí

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) proto přikročilo na žádost vlastníka zóny Triangle, Ústeckého kraje, a tamních investorů k její přestavbě. A to i přes to, že se plánuje výstavba mimoúrovňové křižovatky. Kruhový objezd se ale příliš nezamlouvá dopravní policii. „Ze všech směrů je rovina, auta, hlavně na silnici Chomutov – Praha, jsou rozjetá. A teď tam bude kruhový objezd. Hrozí nebezpečí, že nepozorní řidiči do něj vlétnou,“ uvedl Rudolf Náhlovský, vedoucí dopravní policie v Lounech. „Zkušenosti s takovým kruhovým objezdem mimo města nemáme. Ale vždy když se ve městě otevřel kruhový objezd, byly tam chvíli s nepozornými řidiči problémy,“ dodal.

Příkladem jsou kruhové objezdy v Žatci na silnici Plzeň – Most, které vyrostly v minulých letech. Krátce po jejich dokončení několik řidičů vrazilo do středového kruhu.

Policie ale souhlas ke stavbě dala, na kruhový objezd by měly řidiče upozorňovat reflexní značky a různé psychologické prvky na silnicích. „Přestavba silnice na kruhový objezd vyjde na čtyři miliony korun. Hotov bude do konce roku. Řidiči budou muset být při jeho stavbě trpěliví, neboť na ně čeká dopravní omezení. Kruhový objezd ale určitě přispěje ke zvýšení bezpečnosti na této křižovatce,“ řekl Renné Komínek, ředitel ŘSD Chomutov.

Mimoúrovňová za čtvrt milardy

V místě křížení frekventovaných silnic se už několik let plánuje stavba mimoúrovňové křižovatky, která bude součástí rychlostní komunikace R7 Praha – Chomutov. Přestože na křižovatku jsou každý rok vyčleněné peníze, státu se nedařilo vykoupit potřebné pozemky. R7 byla označena za stavbu ve veřejném zájmu, je na ní možné vyvlastňovat pozemky. „Probíhá poslední vyvlastňovací řízení, do konce roku bychom všechny pozemky měli mít. Pak bychom mohli začít se stavbou,“ dodal R. Komínek. Stavba křižovatky vyjde zhruba na čtvrt miliardy korun a hotová by měla být za dva roky od zahájení stavby.

Na křižovatce smrti má vyrůst kruhový objezd