Křižovatka ulic Rakovnická-Vladimirská-Pod nemocnicí je po téměř dvou měsících opět průjezdná. Stavbu se podařilo dokončit několik dní před termínem. Včera byla křižovatka otevřena. „Dostáli jsme slibu a křižovatku máme dokončenu do podzimu. Chtěli jsme stavbu dokončit ještě před koncem prázdnin, než půjdou školáci do školy. Nesetkali jsme se s problémy,“ uvedl Jiří Markup starší, majitel společnosti Ekostavby.

Nový kruhový objezd nahradil ten dočasný. „Důvodem přestavby kruhového objezdu bylo přeložení inženýrských sítí, které vedly prostředkem křižovatky. Změnil se samotný charakter objezdu, je mnohem bezpečnější a v neposlední řadě se nedá srovnávat s původním po estetické stránce,“ řekl starosta města Jan Kerner.

Na výstavbě kruhového objezdu se podílel Ústecký kraj. „Vidím, že lze najít společnou řeč mezi krajem a městem. Věřím, že to nebyla poslední spolupráce,“ dodala Věra Mirvaldová, členka krajského zastupitelstva. Dopravní značení popsali sprejeři. „Den před otevřením pomalovali sprejeři šipky značíčí směr jízdy. Společnost Ekostavby to musela na vlastní náklady odstranit,“ řekla Ivana Hádková, vedoucí odboru rozvoje města.

I tento kruhový objezd, stejně tak jako objezd u Plusu, zdobí sloupcové čedičové kameny, které věnovala městu společnost Ekostavby. Na financování stavby se podílelo město Louny a Ústecký kraj. Celkové náklady na přestavbu křižovatky jsou vyčísleny na čtyři miliony korun. Město Louny se podílí částkou 1,7 milionu korun. Ústecký kraj uhradí částku přesahující dva miliony korun.