Kritika a slova o zbytečném vyhazování finančních prostředků se snesla na kruhový objezd, který je budován u Domova pro seniory v Lounech. Podle lidí je naprosto zbytečný a jenom se plýtvá penězi.

„Kdyby radši zadělali díry na obchvatu. Tohle je zbytečná zakázka,“ zní v diskuzích na tento kruhový objezd.

Starosta města Jan Kerner naopak kruhový objezd vítá. „Kritiku už jsem slyšel, pár vášnivých debat už mám za sebou. Kruhový objezd zpomalí dopravu na vjezdu do města v těsném sousedství Domova pro seniory, které je důležité z hlediska bezpečnosti, hlučnosti a čistoty ovzduší,“ říká starosta.

Místo bude také bezpečnější. „Vyřeší se dnes velmi nebezpečné napojení ulice Na Horizontu na silnici od Cítolib, výjezd je za zatáčkou, kde se odehrálo již několik dopravních nehod,“ je přesvědčen J. Kerner.

Kruhový objezd nestojí městskou kasu ani korunu. Výstavbu financuje Ústecký kraj v rámci rekonstrukce silnice do Ročova. „Kruhový objezd by zde měl smysl, i kdybychom si na něj museli z městských peněz připlatit. Tím víc jsem samozřejmě rád, že nic platit nemusíme a že akci financuje kraj kompletně,“ dodal starosta.

Samotný kruhový objezd vyjde na 3,27 milionu korun. Podle mluvčí krajského úřadu jej kraj realizuje na výslovné přání města. „Z hlediska dopravního je každá okružní křižovatka prvkem, který zvyšuje plynulost a bezpečnost dopravy, obzvlášť ve městech,“ dodala Magdalena Hanáčková.

Celkové náklady na opravu komunikace jsou ve výši 232 milionů korun, velkou část prostředků získal z Regionálního operačního programu Severozápad. Silnice by měla být hotova na podzim.