Když ulicemi Kryr projížděla motokrosová motorka, rozhodla se policejní hlídka, že ji zkontroluje. Za řídítky byl totiž šofér, kterého strážci zákona dobře znali. Muž se ale s policisty vidět nechtěl. „Na opakovaná světelná a poté i zvuková znamení k zastavení však řidič nereagoval a hlídce ujížděl. Po chvíli motocykl odstavil a dal se na útěk, během kterého odhodil přilbu i bundu do kontejneru,“ popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Muž ale neutíkal dlouho, policisté byli rychlí. „Policisté muže středního věku dostihli a zadrželi,“ pokračovala mluvčí.

Strážci zákona muže obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí, měl už totiž zákaz řízení. Teď mu hrozí, že kromě jiného trestu, přijde i o motorku. „S ohledem na skutečnost, že se se svým motocyklem obdobného jednání dopustil opakovaně, přičemž ho již dříve řídil i pod vlivem alkoholu, rozhodli se policisté motocykl zajistit jako nástroj k trestné činnosti a dotyčnému tak u soudu hrozí, že o svůj stroj přijde,” dodala Miroslava Glogovská.

Mohlo by vás zajímat: Kraj začne s cyklostezkou u Stroupče letos. Další chce stavět město Žatec

Zdroj: Deník/Petr Kinšt