Lidé, kteří bydlí v okolí gumárny v Kryrech, si stěžují na obtížný zápach. Proti továrně sepsali také petici. „Továrna firmy Verona nám hodně znepříjemňuje život. Jsou to jedy. Jsme bezradní, stížnosti posíláme na kraj, ten je vrací na město a to se odvolává zpět na kraj. Městský úřad? Zkorumpovanost, nepomůže nám,“ stěžuje si Věra Kadlečková, která bydlí v těsné blízkosti továrny.

Peticí, kterou občané sepsali, se zabývalo zastupitelstvo Kryr. „Na místě provedli měření jak hygienici, tak odbor životního prostředí z kraje. Nebyly však zjištěny žádné závadné látky,“ uvedl starosta Kryr Miroslav Brda. Tvrdí, že pokud by měření potvrdila jakékoli závadné látky, město je připraveno jednat.

I přesto, že výsledky měření vyznívají ve prospěch společnosti Verona, která se zabývá zpracováním technické pryže, chce vedení firmy pracovat na odstranění zápachu. „Snažíme se eliminovat dopady naší výroby na okolí. Velkou gumárenskou výrobu přesouváme postupně do našeho nového závodu, který je mimo region. Rozhodli jsme se také stavebně upravit náš objekt tak, aby zápach nemohl unikat ven. Výroba probíhá přes den, na dvě směny, třetí směna jede jen v hodně výjimečných případech,“ vypočítal kroky firmy Verona Vladimír Beránek, jednatel společnosti.