Zmíněný obchod zřejmě otevře během pár týdnů či měsíců, na výlohách už má své plakáty. Česká pošta se do objektu přestěhuje v druhé polovině příštího roku.

„Česká pošta už uzavřela smlouvu, která se týká stěhování do bývalého kulturního domu. S přestěhováním pobočky Louny 1 počítáme v druhé půlce příštího roku,“ potvrdil mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Kulturní dům v Lounech se mění na obchodní centrum
FOTO: Tehdy a dnes. Kulturní dům v Lounech se mění v obchodní centrum

Česká pošta provozuje v Lounech poslední pobočku – na rohu ulic Osvoboditelů a Štefánikovy. Ty v Husově ulici a 17. listopadu zrušila během velké redukce poboček letos začátkem léta. Co se stane s budovou, kde dosud sídlí hlavní lounská pošta, zatím není jasné. „Objekt je v majetku České pošty. O budoucnosti budovy či případném prodeji prozatím nebylo rozhodnuto,“ sdělil Ivo Vysoudil. Připomněl, že klienti České pošty mají možnost využít některé ze sítě Balíkoven a výdejních boxů, které se v Lounech nacházejí.

Bývalý kulturní dům v Lounech z roku 1978 přestal na přelomu milénia sloužit svému původnímu účelu. V poslední době se proměňuje na obchodní a kancelářské centrum Husovka. V objektu už působí například obchody s oděvy a dekoracemi KiK a T max, občerstvení s kebabem a pizzou, česko – ukrajinské bistro nebo prodejny cigaretových a rybářských potřeb. Otevřít se chystá obchod mezinárodního diskontního řetězce Action.

Mohlo by vás zajímat: Dálnice D7 na Lounsku se za měsíc otevře. Stavbě se nevyhnuly problémy

Zdroj: Deník/Petr Kinšt