Kdo má rád psy, jejich chov, péči o ně a sledování jejich života, může svou zálibu umocnit i zajímavým středoškolským studiem. Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická v Žatci nabízí nový studijní obor - kynologii.

Kynologie se zabývá studiem psů jako živočišného druhu z biologického hlediska - jejich chováním a šlechtěním, jejich zevnějškem, plemeny, výživou, chovem, výcvikem i nemocemi. „V oboru Agropodnikání nabízíme od 2. ročníku studijní zaměření Kynologie. Nauku o psech bude možné v naší škole studovat od 1. září 2014," sdělila ředitelka školy Eva Klímová.

Žatecká škola v současnosti nabízí dva studijní obory a je jedinou školou v širším regionu, která nabízí čisté agropodnikání. Tento obor nabízí studentům klasickou zemědělskou výuku obohacenou o atraktivní předměty jako je agroturistika, chov koní, chmelařství a nově i kynologii. Žáci oboru Ekologie a životní prostředí studují perspektivní obor, který je po vstupu do EU ještě více žádaný, aby byla obsazena všechna místa týkající se životního prostředí, ochrany krajiny, kontroly produktů a podobně.

Zemědělská škola a obchodní akademie v Žatci jsou od září 2011 sloučeny do jednoho právního subjektu.

Alla Želinská