Dnes slaví kulaté narozeniny úspěšný český kytarista, zpěvák a skladatel Ladislav Křížek. Před 50 lety, 24. dubna 1963, se narodil v Lounech.

Ladislav Křížek započal svou kariéru ve skupině B.M.M., po které přešel do žatecké kapely NERVUS VEGUS. Opravdový start kariéry ale začal až v pražské skupině TAM.

Vitacit, Citron, Kreyson…

V roce 1985 Ladislav Křížek začíná působit v kapele Vitacit, o dva roky později přechází do ostravské kapely Citron. S ní nazpívá „zlatou" desku Radegast a v roce 1988 získává skupina Citron prvenství v anketě Zlatý slavík. Krátce na to Citron pořádá obrovské turné po tehdejším Československu, ale i Polsku, SSSR a Německu. Kapela zažívá velmi úspěšné období.

V srpnu 1989 po neshodách ale Ladislav Křížek s kytaristou Jaroslavem Bartoněm kapelu opouštějí a společně zakládají novou skupinu Kreyson.

Vzdálená, jak dlouho tě znám…

V roce 1990 vydává Kreyson své první album s názvem Anděl na útěku, obrovský úspěch má především píseň Vzdálená, která boří všechny domácí hitparády. Kapela je v té době velmi úspěšná, Ladislav Křížek sklízí jedno ocenění za druhým.

Úspěšný je i se skupinou Damiens, kterou na přelomu let 1997 a 1998 zakládá se svým bratrem Miroslavem Křížkem. Tu proslaví hlavně hit Mám tě rád. Počátkem roku 2007 obnovuje L. Křížek činnost kapely Kreyson. V roce 2009 vzkřísil i kapelu Vitacit.

Oslava se chystá i na Nechranicích

A obě kapely by měly zahrát 17. srpna na Nechranické přehradě při akci nazvané 50-tka Ládi Křížka. I tam sympatický zpěvák s neopakovatelným hlasem oslaví své narozeniny společně se svými fanoušky.