Pořádné vrásky na čelech úředníků lounské radnice způsobuje tamní lávka přes řeku Ohři. Most pro pěší v Masarykových sadech prochází opravou a i když už je možné jej použít, práce se protahují.

Město mělo hotové dílo od firmy N+N Konstrukce a dopravní stavby Litoměřice převzít už 4. srpna. Nakonec to odmítlo. Počítalo se sice ještě s malými nedodělky, objevily se však zásadní problémy. „Šlo o vážné závady. Například nová výdřeva byla položena ještě z mokrého dřeva a v horku posledních dní praskala," uvedla Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku lounské radnice. Podle jejích slov bylo závad víc.

Konstrukce se natírá se zpožděním

V těchto dnech se se zpožděním konečně natírá ocelová konstrukce, po lávce je možné přejít z jedné části parku do druhé. Práce ale mají zpoždění, za které podle radnice může z velké části právě odborná firma. Původně město počítalo s tím, že rekonstrukce bude hotová do slavností Letní lounské vábení. Ty se uskuteční už tento víkend, od 15. do 17. srpna. „Snad nakonec bude vše v pořádku, ale už nyní je jasné, že tam opět budou nějaké nedodělky. Ty by však občany neměly omezovat," věří B. Sunkovská.

Most, jediná spojnice mezi dvěma částmi oblíbeného parku, byl uzavřen od poloviny května. Důvodem byl jeho havarijní stav. Odborníci museli kromě jiného betonem zpevnit poškozené pilíře.

Městskou pokladnu rekonstrukce vyjde na 2,3 milionu korun. Radnice za každý den zpoždění firmě účtuje nemalé penále. Až do převzetí díla.