Dětská psychiatrická léčebna zůstane nejspíš v Lounech. V současné době se podle ředitelky vedou jednání o možnosti přestěhování léčebny do Nemocnice Louny.

Původním záměrem ministerstva zdravotnictví, které je zřizovatelem zařízení, bylo přestěhovat pracoviště do Opařan v jižních Čechách nebo Dobřan na Plzeňsku.

„Vedeme stále jednání, ale již teď mohu říct, že je velmi pravděpodobné, že se přestěhujeme do lounské nemocnice. Využili bychom bývalé dětské oddělení,“ sdělila pro Deník ředitelka léčebny Ivana Schejbalová.

Pokud jednání dopadnou dobře, stěhovat se bude během několika týdnů. „Původně jsme počítali, že bychom se mohli přestěhovat v říjnu nebo listopadu. To bude záležet na výsledku jednání,“ doplnila I. Schejbalová.

To, že zůstane Dětská psychiatrická léčebna v Lounech, je dobrou zprávou pro rodiče malých pacientů a v neposlední řadě také pro zaměstnance. Pokud by se totiž měla léčebna přestěhovat do jiného kraje, znamenalo by to komplikace rodičům malých pacientů. K úspěšné léčbě dětí je totiž velmi nutný úzký kontakt a spolupráce s rodiči.

Až 280 dětí ročně

V léčebně se léčí děti se všemi pedopsychiatrickými diagnózami, tedy děti s hyperkinetickou poruchou, tyto děti mají problémy s učením, jsou neklidné, nezvladatelné, Léčebna se stará i o děti týrané.

Kapacitu má až 50 dětí. Ročně projde léčením přibližně 280 malých a mladých pacientů ve věku 5 až 15 let z regionu, asi desetina také z blízkých okresů Středočeského kraje.