Miroslav Legutko (ODS) chodí do práce, hraje kuželky, opravuje rodinný dům. Nudný život ale rozhodně nežije: starostu Žatce veřejně vyzývá k odstoupení, sám byl před pár dny odvolán z rady města, nyní musí čelit možnosti, že bude v brzké době odvolán i z pozice představenstva Žatecké teplárenské společnosti.

Všechny tyto věci na sebe prozradil v úterý 23. června v internetovém rozhovoru se čtenáři Deníku a návštěvníky jeho webových stránek. Bývalý radní budí mezi lidmi v Žatci občas kontroverze; na druhou stranu mluví upřímně, nebojí se střetů a bez obalu a bez vytáček říká skutečně to, co si o problému myslí.

Čtenářka Eva Šedová mu například připomněla, že teď byl sice odvolán z rady města on, ale v minulosti se jako radní sám podílel na odvolávání jiných lidí, pracujících pro město. „ To je pravda a je to prostě život, já to tak beru. Kdo s čím zachází, s tím také schází. Já ovšem na funkcích nelpím,“ odpověděl Miroslav Legutko, který zatím zůstává předsedou představenstva Žatecké teplárenské společnosti a je také předsedou místního sdružení ODS v Žatci.

Starosta se vymknul z konceptu ODS

Připomněl, že po jeho odvolání z rady města se ODS usnesla, že i další její členové opustí radu města a tato strana bude v zastupitelstvu jen v opozici. Toto usnesení však nedodržel starosta Žatce Erich Knoblauch. „Starosta se nám bohužel vymknul z konceptu práce naší strany. ODS má nyní dvě možnosti – buď požadovat odstoupení starosty, nebo ho vyloučit z ODS. Žádné jiné řešení nepodporuji,“ odepsal M. Legutko na další z dotazů.

Připustil, že může být po svém konci v radě města odvolán i z vedoucího místa v Žatecké teplárenské. Složitá politická situace ve městě se totiž v posledních dnech promítá i do sporů kolem vedení této společnosti. „Odvolán jsem zatím nebyl, ale to neznamená, že se na tom nepracuje,“ uvedl. Tvrdí však, že pokud k jeho odvolání dojde, bude tím významně zdržen či zcela ohrožen projekt modernizace systému vytápění za několik set milionů korun, který firma nedávno zahájila.

Šestatřicetiletý M. Legutko se zmínil i o situaci v městské nemocnici, popíral rozkol uvnitř ODS, prozradil, že má jedno dítě a že v ŽT na různých pozicích pracuje už patnáct let.

Kompletní rozhovor najdete ZDE.