Romantický zážitek ze sledování filmu na velkém plátně pod širým nebem společně s dekou a kelímkem piva si můžete dopřát trochu neobvykle i v září. Přestože letošní léto už téměř skončilo, letní kino v Žatci promítá dál. Sezonu prodlouží prakticky na celé září, což je letošní novinka.

„Rozhodli jsme se využít příjemných dnů a nastávajícího babího léta k rozšíření provozu. Původně mělo naše kino končit sezonu na konci srpna, ale po pěkném zájmu návštěvníků i jejich kladných ohlasech během prázdnin jsme se rozhodli sezonu prodloužit a nabídnout pár filmů i v září," řekl Karel Fiala z Městského divadla Žatec, které zajišťuje i provoz letního kina. V září tak návštěvníci mohou vidět třeba filmy Méďa nebo Bastardi 3. První zářijový pátek (7. 9.) je na programu nové pokračování batmanovské ságy s názvem Temný rytíř povstal.

Sezóna v letním kině byla zahájena letos 19. května premiérou české komedie Líbáš jako ďábel.

Minulý rok přišlo do letního kina v Žatci za celou sezonu více než šest tisíc návštěvníků. Tehdy se ale promítalo jen do konce prázdnin. Jaký bude počet lidí v letošním roce, to se uvidí zhruba za měsíc.