Dělníci v minulých dnech strhli starou omítku na promítací zdi v žateckém letním kině. Během jara bude nově nahozena a připravena pro rozjezd sezony v červnu.

Diváci by měli při sledování filmů v žateckém „letňáku" poznat rozdíl. Obraz má být být jasnější a ostřejší. „Stará omítka již potřebovala vyměnit. Zeď byla popraskaná a špinavá. Diváci by měli určitě poznat rozdíl v nové a staré omítce na zdi také v tom, že obraz bude více jasnější a ostřejší než dříve," sdělil Karel Fiala z Městského divadla v Žatci, které provoz letního kina zajišťuje.

Velikost promítací zdi zůstane stejná. „K většímu obrazu překážejí sloupy, které drží střechu nad promítací stěnou a jevištěm letního kina," vysvětlil K. Fiala.

Do letního kina v Žatci se loni na filmy přišlo podívat 3528 diváků. Nejvíc jich dorazilo na snímek žateckých ochotníků s názvem Požírači leknínů. Vůbec největší návštěvu zaznamenalo letní kino v úplném závěru sezony 31. srpna při koncertu Michala Davida. Na něj dorazily dvě tisícovky jeho fanoušků. „Různé hudební akce se v žateckém letním kině chystají i letos," sdělil Karel Fiala.