„Aktuálně zasahujeme v Libčevsi u Loun u nahlášené střelby. Hlídky na místě zajišťují bezpečný perimetr a pokouší se komunikovat s dotyčným mužem, který se uzamkl v bytě," zveřejnila policie kolem půl třetí odpoledne na síti X.

Podle informací Deníku začal muž, zhruba padesátník, střílet z bytu. Z řadových domů směrem k zahrádkám. Dům se nachází v centru obce. Padnout mělo několik výstřelů, zřejmě z pistole. Svědci ihned přivolali policii. Střelba se podle místních měla obejít bez zranění.

Policie se následně pokoušela s mužem komunikovat, nakonec ale vnikla do domu a střelce zpacifikovala. „Těsně před patnáctou hodinou zásahová jednotka za pomoci násilí vstoupila do bytu a tam zadržela 47letého muže," doplnil po ukončení zásahu policejní mluvčí Jakub Mareš.

Incident dál prověřuje policie. Není aktuálně jasné, o jakou zbraň šlo, ani zda ji muž držel legálně. Šetřit se bude také to, proč muž začal střílet. „S mužem budou provedeny nutné procesní úkony," dodal Mareš.

Pro místní byla střelba překvapením. Muž je podle nich bezproblémový, se slušnou pověstí, nepije alkohol, nebere drogy, chodí do zaměstnání. „Na veřejnosti se choval normálně, nevím, co se v jeho hlavě stalo,“ řekl jeden ze svědků incidentu. Podle některých informací mohly za jeho jednáním stát psychické problémy, které měl údajně mít už v minulosti. Svědčí o tom i velký nepořádek v bytě, ve kterém se po střelbě uzamkl.

Za útokem mohlo stát i jeho smýšlení, na sociální síti má profilový obrázek s pistolí v ruce. Často se tam také hlásí k radikálním názorům.