Zámek Líčkov stojí na ostrožně na místě staršího hradu. Tvrz nebo malý hrad stál na tomto místě od 14. století, jeho dominantou byla částečně dochovaná věž. Památku dříve vlastnila drobná šlechta. V 15. století ho získali páni z Ilburka a Vlčkové z Minic. V 16. století patřil Lobkovicům, po nich ho získali Hrobčičtí z Hrobčic. Právě Bohuslav Hrobčický hrad přestavěl na barokní zámek. Aktuální podobu má od druhé poloviny 18. století, kdy patřil Josefu Vonibaldovi z Ebenu.

Synovec Marie a Oskara Brázdových  Václav Kozlovský.
Líčkov je opět Brázdův. Cesta ke spravedlnosti byla dlouhá, říká jeho synovec

Ve 20. století na zámku žil a tvořil světově uznávaný malíř Oskar Brázda, který ho i zakoupil.  V roce 1938 malíře vyhnali nacisté, v roce 1948 mu byl zabaven komunisty. Vdova Marie Brázdová získala Líčkov v restituci zpět v roce 1992 a otevřela jej pro veřejnost, která mohla obdivovat nejen komnaty, kde Brázda maloval, ale také řadu jeho děl. Později se ale zámek uzavřel, řešily se složité majetkové vztahy.

Zámek v Líčkově.
Oběť podvodu. Po letech soudů je majitelkou zámku v Líčkově opět vdova po malíři

Nyní soudy uznaly, že vdova byla podvedena a vrátil zámek rodině Brázdových. 

Zámecký areál kopíruje středověké opevnění. Zámek má čtyři křídla. Na jižní straně vystupuje okrouhlá věž a na protilehlé kaple svaté Anny.

Zdroj: Deník/Petr Kinšt