S velkou pompou byla loni na jaře v Lounech uvedena společnost Lightbody. Skotský rodinný podnik, zaměřený na výrobu dortů a dalších sladkostí, měl vystavět svou výrobní halu v tamní průmyslové zóně. Plánovaná výroba a související pracovní místa pro lidi z města a okolí jsou ale v nedohlednu. Parcela, určená pro stavbu továrny, zeje prázdnotou a, obrazně řečeno, ještě nebylo kopnuto do země. To s výjimkou kompletního zasíťování a stavebního povolení, jehož vydání potvrdil stavební úřad už letos na jaře.

Firma se ale neočekávaně odmlčela a z mnoha zainteresovaných míst zaznívají hlasy o problematické komunikaci. „V současné době nejsme se společností Lightbody v kontaktu,“ uvedla Marta Selicharová z agentury CzechInvest s tím, že další podrobnosti musí prověřit.

Podle původně zveřejněných záměrů má během pěti let v továrně na dorty a cukrovinky vzniknout až pět stovek nových pracovních míst. Takové množství si totiž vyžádá nutnost ruční výroby. První nábor měl proběhnout minulou zimu. „Spuštění provozu plánujeme na jaro příštího roku,“ uvedla počátkem prosince 2006 provozní ředitelka Lightbody Dee Scott. Nic z toho se ale nestalo, a tak zůstává otázkou, kdy a zda vůbec se plánovaný příchod investora uskuteční.