Devětatřicet studentů z celého Ústeckého kraje přijelo v úterý do Loun. Na Obchodní akademii generála Františka Fajtla v Lounech proběhlo krajské kolo Mistrovství ČR v grafických disciplínách.

Soutěž se skládala ze tří disciplín psaní na klávesnici, korektury textu a wordprocessingu.

Mezi účastníky bylo i několik studentů z „domácího týmu“ Obchodní akademie Louny. „Byl jsem trochu nervozní, ale na soutěž jsem se připravoval. Snad to tedy zvládnu,“ uvedl Marek Zienert z Loun. „Trému sice trochu mám, ale na téhle soutěži nejsem poprvé. Vím už, co mě čeká,“ sdělila jeho spolužačka Romana Špišáková. Další soutěžící studentkou z Loun byla Tereza Mudrová.

„Přeji vám všem mnoho štěstí. Ale pozor nepřijde samo, štěstí se musí jít naproti,“ řekla Jaroslava Kuhnová z obchodní akademie, pořadatelka soutěže. Popřála studentům úspěch. Studenti, kteří zrovna nesoutěžili, si mohli jít prohlédnout památky ve městě. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo odpoledne na lounské radnici.

A jak dopadli domácí? Výborně.V kategorii korektura textu ovládli první tři místa – Spišáková Romana, Mudrová Tereza, Zienert Marek. Zimmermannová Nikola a Mlejnková Andrea se umístily ve wordprocessingu na 2. a 3. místě. Čáslavská Marie s rychlostí 311 úh./min. získala 8. místo v psaní na klávesnici, Jícha Ondřej s výkonem 279 úh./min. a Spišákova Romana s 276 úh./min. také patří do první poloviny výsledkové listiny. Děkujeme všem zúčastněným studentům za reprezentaci školy, přejeme hbité prsty a hodně trpělivosti do dalších soutěží.