Libor Charvát, který nalezl odloženého novorozence a tím mu zachránil život, se necítí jako hrdina. Jednačtyřicetiletý otec dvou dětí vystupuje skromně. Včera mu za jeho čin osobně poděkoval starosta Loun na radnici.

Zaměstnanec Českých drah Libor Charvát našel dvoudenní miminko v sobotu 3. března značně promrzlé na odlehlém místě pod železniční tratí u pivovaru. Na místo se dostal náhodou – odskočil si tam na toaletu. „Byla to úplná náhoda, nejsem žádný hrdina,“ řekl Libor Charvát. Nález miminka byl pro něj velkým šokem. „Nejdřív jsem myslel, že tam někdo odložil štěňata. Když jsem nakoukl dovnitř do tašky a uviděl malé dítě, byl jsem v šoku,“ řekl L. Charvát.

Zachránce ale zachoval chladnou hlavu. Okamžitě přenesl chlapce do tepla a zavolal policii a záchranku. Libor Charvát osud malého chlapce sleduje. „Přeji mu, aby brzo našel rodinu, která mu dá lásku. Aby hlavně nezůstal dlouho v ústavu,“ řekl včera. Starosta Jan Kerner nálezci včera oficiálně poděkoval a požádal ho o zápis do kroniky města. „Náhoda nepomůže, pokud člověk není ochoten pomoci. Vždycky velkou roli hraje lidská obětavost,“ řekl J. Kerner. Díky tomuto muži, který si všiml zakňourání a nebylo mu lhostejné, je chlapec zdráv. Nyní se hoch nachází v kojeneckém ústavu v Mostě.