Na prostou otázku, jak upéct třeba kuře, je spousta odpovědí. Mnozí však prakticky celý život nevyzkoušejí žádný experiment a drží se jediného léty osvědčeného receptu. Co se ale stane, když tentokrát přidám jinou ingredienci? Jde vařit zdravěji a přitom stejně chutně, ne-li ještě více? Dá se s potravinami zacházet dobře nebo špatně?

Na tyto a mnohé další otázky začaly v Lounech odpovídat speciální kurzy o vaření a jídle, pořádané Lounskou vařečkou. Zdaleka nejde pouze o poučování o zdravé výživě. Přednášky a kurzy se věnují širokému spektru témat. Chystá se například program o domácím pečení chleba nebo kurz suši.

Za Lounskou vařečkou stojí Zuzana Němečková a Jana Píchová Šťastná. Obě se zajímají o zdravou stravu, výživu a nebojí se s jídly experimentovat a zkoušet nové netradiční potraviny. Navštěvovaly v Praze různé kurzy, výstavy a veletrhy o potravinách. „Zdály se nám velmi zajímavé a jelikož v Lounech nic takového není, rozhodly jsme se zrealizovat nápad v podobě Lounské vařečky. Spousta lidí se ráda přiučí něčemu v kuchyni. Jíme přece všichni a denně," říká J. Píchová Šťastná. Cílem je představit zajímavé potraviny na trhu a poradit zájemcům, jak si o ně lehce obohatit jídelníček. A v neposlední řadě dokázat, že doma si lze jednoduše připravit kvalitní výrobky. Třeba právě zmíněný chleba.

Promlouvají letité zkušenosti

Kurzy probíhají v prostorách BF Studia v Poděbradově ulici v Lounech. „Maximální kapacita kurzu je 15 lidí a pokud je pouze přednáška, vejde se do místnosti až dvacet lidí," vypočítává Jana. Není bez zajímavosti, že za nimi už míří také lidé z širšího okolí, například Chomutova. A jak se vybírají témata? Zatím dámy čerpají ze svých zkušeností nebo spolupracují s dalšími schopnými lidmi, což je jistě zajímavá výzva také pro šikovné ruce z regionu. „Přednášíme buď my nebo zveme odborníky, o kterých víme, že danému tématu rozumějí a mají mnoholeté zkušenosti. Takto jsme třeba pozvaly jednu paní, která dělá domácí přepuštěné máslo a tekutý karamel. V budoucnu určitě zohledníme i konkrétní oblasti, o které by měli třeba naši kurzisté sami zájem," shodují se dámy.

Lounská vařečka už uspořádala tři kurzy. První s názvem Vaříme zdravě představil netradiční zdroje bílkovin a potraviny vůbec. Další se pak ve spolupráci s nedalekou bio-farmou věnoval sezonní podzimní zelenině. Kurzisté se dozvěděli, jak ji nejlépe uvařit, správně nakládat a uchovávat. Proběhly také ukázky zpracování zeleniny a ovoce na šťávy, samozřejmě s ochutnávkou. Prozatím poslední přednáška přiblížila problematiku výživy dětí od šesti měsíců věku. Velmi zajímavý pak jistě bude chystaný kurz pečení domácího chleba.

Kurzy jsou placené a některé trvají i řadu hodin. Bližší informace zájemci naleznou na webu nebo facebooku.