Okres Louny má prvního nakaženého konoravirem. Vyplývá to z údajů hygieniků ke čtvrteční 18. hodině. Okres Louny byl posledním v Ústeckém kraji, kde se nákaza oficiálně potvrdila. Ze kterého města nebo obce pozitivně testováný pochází, hygienici nezveřejnili.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

„Dle neoficiálních informací, které se mi podařilo teď zjistit, jsou pozitivní testy v okrese Louny již dva. Pokud je to pravda, je dobře, že o případech epidemiologové ví a mohou podle tohoto zjištění postupovat,“ informoval ve čtvrtek večer na svém facebookovém profilu starosta Loun Pavel Janda. Dodal, že společně s radnicí v Žatci znovu požádá Ústecký kraj respektive Krajskou zdravotní, aby bylo v lounském okrese odběrové místo na testování a nemuselo se tak jezdit do Mostu či Chomutova.

Aktuálně je v Ústeckém kraji 67 pozitivně testovaných, nejvíc v okresech Děčín, Ústí nad Labem a Litoměřice. Negativně testovaných je zatím v regionu zhruba dva tisíce lidí.

Vedení měst a obcí v okrese Louny v posledních dnech apeluje na své obyvatele, aby dodržovali vládní opatření, která mají zamezit šíření nákazy. „Žádné opatření na centrální úrovni ale nepomůže, pokud ho nebudeme dodržovat individuálně každý z nás,“ sdělila žatecká starostka Zdeňka Hamousová.

Koronavirus v Česku