Město Louny zatím novou vyhlášku, která zakáže pití alkoholu na dalších místech, nemá. Zastupitelé její přijetí na listopadové schůzi odložili s tím, že se doplní o další místa, kde by měl zákaz platit.

Město Louny má vyhlášku, která vymezuje veřejná místa, kde se nesmí popíjet alkohol, od roku 2008. Na její dodržování dbá městská policie, přestupky řeší v této souvislosti pravidelně.

Nově i dětská hřiště

Během let postupně vznikla potřeba platnost vyhlášky rozšířit na další lokality, z posledních zkušeností tamních strážníků hlavně o dětská hřiště.

Městská policie navrhla rozšíření platnosti vyhlášky o dětská hřiště, kde strážníci zaznamenali opakující se problémy s popíjením alkoholických nápojů především mládeží. Z debaty zastupitelů ale vyplynulo, že by v nové vyhlášce měla být všechna hřiště, nejen ta, kde byly v minulé době problémy. Padlo tedy rozhodnutí přijetí vyhlášky odložit a doplnit o seznam dalších lokalit.

Psali jsme: Zákaz pití alkoholu chtějí Louny zavést i na dalších místech

„Doposud byl zákaz popíjení alkoholických nápojů na dětských hřištích řešen pouze provozními řády jednotlivých hřišť, což nemá takovou právní sílu a městská policie měla jen omezené možnosti, jak mohla tyto problémy řešit," vysvětlila Renáta Čapková, tajemnice lounské radnice.

„Zákrok městské policie, pokud uvidí konzumaci alkoholu na těchto místech, tak bude razantnější," uvedl starosta Radovan Šabata.