Termín pro podání nabídek vypršel 18. června. „Podáno bylo pět nabídek v cenovém rozmezí od 1,319 do 1,397 miliardy korun (bez DPH), přičemž předpokládaná cena stavby je 1,914 miliardy Kč bez DPH,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl s tím, že je na úsek vydané pravomocné stavební povolení.

„Hodnotící komise nyní prověřuje reference a cenové nabídky jednotlivých účastníků výběrového řízení. Na budoucí trase D7 v tomto úseku je dokončeno kácení, probíhá záchranný archeologický výzkum a to včetně zemních prací,“ uvedlo ŘSD.

Předmětem stavby je realizace dálnice D7 v délce 6764 metrů v úseku od Kutrovic na Slánsku po Panenský Týnec na Lounsku. Směrové i výškové vedení zůstane zachováno v nynější stopě, kde je dáno trasou stávající silnice I/7. Ta bude využita jako levá polovina budoucí dálnice. Součástí stavby je sedm mostů, z toho tři jsou stávající a budou rekonstruovány, u Hořešovic vyroste mimoúrovňová křižovatka a dvě protihlukové stěny o celkové délce 1921 metrů.

Zahájení stavby ŘSD předpokládá v druhé polovině letošního roku a její uvedení do provozu v roce 2027. Úsek naváže na hotové části dálnice D7 na Lounsku, v pondělí 24. června se kompletně otevře čtyřpruh u Chlumčan.

Letos chce ŘSD začít stavět také další dva úseky D7 u Slaného, ve zmíněném roce 2027 by tak řidiči měli mít k dispozici celou dálnici vyjma úseku u Postoloprt. S jeho dokončením se počítá v roce 2029.

Mohlo by vás zajímat: Koito v Žatci přišlo o zákazníka, firma snížila počet zaměstnanců o dvě stovky

Koito v Žatci. | Video: Deník/Petr Kinšt