Rušno bude na „sedmičce“, bude se tam opravovat i budovat. Na silnici I/7 u Března na Lounsku se má letos pokládat nový povrch na 1,3 kilometru dlouhém úseku. Omezení budou i dál na D7. Až do konce června je uzavřený sjezd Louny – východ ve směru na Chomutov, pracuje se tam na jeho dokončení.

Uzavřený je tam také výjezd na Louny od Prahy, také v tomto případě se má končit v červnu. Pokračují také práce na již otevřeném úseku od Loun směrem na Chlumčany, zprovozněn je zatím v částečném profilu, hotovo má být v srpnu.

Komplikace budou na šoféry letos čekat také při cestách z Lounska na Most. Na silnici I/15 se má letos renovovat 1,1 kilometru dlouhý úsek u Korozluk.

Silnice Praha - Karlovy Vary. Pomníček u Malměřic.
Karlovarka, silnice smrti, si vybírá krutou daň. Změna je ale na obzoru

A co pokračování stavby D6 na Podbořansku? I tam se přes léto bude intenzivně pracovat.

Na pomezí Ústeckého kraje se staví desítky kilometrů dálnice. První úsek u Krupé se má otevřít letos v srpnu, zbylé dvě části, obchvaty Hořesedel a Hořoviček, v příštím roce. Pracuje se také na úseku od jesenické křižovatky na Lubenec, staví se i přímo v místě jesenické křižovatky. Křížení je pro šoféry kvůli velkému provozu aktuálně komplikované, experti radí dávat velký pozor. „Jezdím tam často a někteří řidiči tam občas váhají, jiní tam zase jezdí rychle. Chce to opravdu opatrnost,“ potvrzuje Michal Žák z Podbořan.

Nejen celé léto, ale dokonce téměř dva roky neprojedou řidiči jedoucí ze Žatecka na Chomutov a Most po velmi frekventované silnici I/27 přes Žiželice. Staví se tam most přes údolí Hutné. „Podle současného harmonogramu prací je zprovoznění obchvatu Žiželic v plánu v únoru roku 2026,“ potvrdil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Nedělní nehoda u Staňkovic.
U Staňkovic vyhasl život. Záchranáři už řidiči nedokázali pomoci

Šoféři, ale i lidé z obcí, kudy se objíždí, se obávají velkého provozu, výrazného zpomalení, ucpávání a nebezpečných situací. „Hrůza. Je tam obrovský provoz a ten teď jezdí různě okolo po úzkých silnicích. To budou dva roky utrpení, problémů bude asi dost,“ hodnotí Pavel Jemnický ze Žatce.

Objíždí se přes Staňkovice, kde ale uzavřeli oblíbenou spojku „Generálskou“. Jezdí se po silnici II/250 k mimoúrovňové křižovatce Bitozeves s dálnicí D7. Možné je také objíždět přes Hořetice a Hrušovany, jedná se ale o úzké silnice třetí třídy. Kamiony musí objíždět ještě více, na menší silnice je nepustí, najedou i vyšší desítky kilometrů navíc.

Stavba mostu a „narovnání“ silnice i v okolí přijde na téměř 800 milionů, most bude 380 metrů dlouhý a 30 metrů vysoký. Velkou úpravou projde silnice i nad obcí směrem na Most.

Ujet policejní hlídce se pokusil šofér Chrysleru v Kryrech. Nezvládl řízení a havaroval.
Zdrogovaný řidič ujížděl před policií ulicemi Kryr. Nezvládl zatáčku a havaroval

Ani na objízdné trase přes Staňkovice ale nebude rozhodně klid. Přímo ve Staňkovicích totiž probíhá rekonstrukce vodovodu. A má se tam pracovat až do konce letošního roku, nejvíce právě na na průtahu obcí, kde je často situace hodně komplikovaná.

Pracovat se bude v letních měsících také na silnicích nižších tříd. Běží práce třeba na mostě v Orasicích, silnice II/246 Louny – Koštice má být uzavřená do konce července. Do poloviny července neprojedete po silnici II/194 Podbořanský Rohozec – Nová Ves, opravuje se tam propustek.

Letos se mají také rekonstruovat mosty v Malé Černoci na cestě z Blšan do Velké Černoce, nebo přemostění železnice u Želče. Dělníci se podívají také na přemostění Sádeckého potoka ve Lhotě na Žatecku.

Dálnice. Ilustrační foto.
Část dálnice D7 u Slaného zřejmě postaví firma, jejíž kořeny sahají do Žatce

Uzavírka je také na silnici mezi Měcholupy a Radíčevsí, kde sanují svah. Také kvůli sesuvu je uzavřena silnice mezi Hořeticemi a Deneticemi. Do konce října se má pracovat na mostě přes Ohři, proto je neprůjezdná silnice Postoloprty – Březno.

Letos se má pracovat i na úseku mezi Radonicemi a Pátkem, v Lounech od autobusového nádraží směrem ke hřbitovu, od Břvan na Mostecko, ale také mezi Strojeticemi a Běsnem. V plánu silničářů je i renovace silnice II/221 mezi Soběchleby, Blšany a Podbořany.

Mohlo by vás zajímat: Mezi Louny a Cítoliby začala stavba lávky nad dálnicí. Začne sloužit ještě letos

Zdroj: Deník/Petr Kinšt