Zajímavé dražby chystá Finanční úřad v Lounech. Nabídne cigarety a alkohol, s trochou nadsázky se dá uvést, že kdo chystá nějaký větší večírek, má možná šanci pořídit si tyto věci za příznivou cenu.

Cigarety za téměř 90 tisíc

Alkohol ve zjištěné hodnotě 9 758 korun se bude nabízet za vyvolávací cenu 4 879 korun. Stejně tak za polovinu ze zjištěné hodnoty jdou do dražby cigarety, tabák a tabákové výrobky různých značek. Jejich hodnota je 173 830 korun, vyvolávací cena je 86 915 korun.

Věci získal Finanční úřad v Lounech po daňové exekuci nařízené exekučním příkazem v letošním roce. Tedy od podnikatelů, kteří řádně neplatili daně.

Prodávají se také luxusní auta

Dražby neobvyklých zabavených věcí se v ČR občas konají, sledované jsou třeba prodeje luxusních vozů. Nedávno finanční správa v dražbě prodala luxusní BMW zabavené člověku, který dlužil na daních. Vyvolávací cena byla pouhých 150 tisíc korun. Nakonec se auto prodalo za téměř půl milionu. „Zájem o dražbu byl vskutku mimořádný, zúčastnilo se jí 28 dražitelů," uvedla mluvčí Finanční správy Petra Petlachová.