"V průběhu února bude zahájena obnova městského parku Holárkovy sady a její dokončení se plánuje do 15. prosince," informovala lounská radnice.

A co vše se má v parku dělat? "Rekonstrukce parku zahrnuje odstranění nemocných a nebezpečných stromů, probírku a zmlazení keřů a ošetření perspektivních jedinců, výsadbu nových stromů a zakládání okrasných záhonů po vyčištění ploch, regeneraci travnatých ploch a doplnění cibulovinami, obnovu cestní sítě celého parku, sjednocení stávajících cest materiálem, přeměna štěrkového povrchu na žulové kostky a kombinace žulových kostek s mlatem v rovinných úsecích. Instalaci nového mobiliáře, včetně nových laviček, odpadkových košů a piknikových stolů, umístění ptačích budek na stromech parku pro drobnější ptactvo," zveřejnilo město.

Torzo plaveckého bazénu u ZŠ Prokopa Holého v Lounech.
Louny hledají firmu, která přestaví torzo školního bazénu na učebny

Park byl založen Sadařským spolkem lounským na konci 19. století u Nemocnice korunního prince Rudolfa. V roce 1919 pak byl přejmenován na Holárkovy sady, a to podle lounského rodáka, malíře Emila Holárka.

"Cílem celé této akce je zlepšit vzhled Holárkových sadů a poskytnout návštěvníkům příjemné prostředí pro odpočinek. Nová úprava parku přinese ještě příjemnější zážitek pro všechny, kteří se tam vydají," dodala radnice. Město dlouho nemohlo najít firmu, která by zakázku v odhadované hodnotě osmi a půl milionu korun provedla, soutěž se opakovala třikrát.

Mohlo by vás zajímat: Lounské muzeum zamířilo do éry vysokého kola. Představilo novou výstavu

Zdroj: Ladislav Bába