Dělníci začnou s proměnou náměstíčka v pondělí 1. července. Úpravy se týkají prostoru Komenského náměstí u ulice Osvoboditelů. „Opravy prostranství zahrnují výměnu všech vrchních pochozích vrstev včetně odvodnění, bude provedena změna dopravního režimu parkoviště a úprava vjezdu a výjezdu z něj. Dojde k rozšíření veřejného osvětlení a současně přibude více ploch zeleně s přípravou na prokořenitelný prostor pro výsadbu stromů. K ní ovšem dojde až po dokončení stavebních prací,“ sdělil mluvčí Loun Marcel Mihalik.

V prostoru je velké parkoviště. Za stání tam se platí. „Při rekonstrukci dojde také k mírnému navýšení parkovacích míst,“ připomněl lounský místostarosta Pavel Csonka s tím, že přibude také zeleň. Rekonstrukce má být podle plánů hotová do listopadu.

Modernizací má projít celé prostranství. „V prostoru náměstíčka bude instalováno pítko a doplněn městský mobiliář, jako jsou lavičky a odpadkové koše,“ informovala lounská radnice.

Pro lidi, kteří v lokalitě bydlí, zajistilo město náhradní parkování. „Rezidentům s parkovací kartou, kteří plochu využívají, město vyhradilo po dobu rekonstrukce stání v ulici Husova pod Komerční bankou,“ dodala radnice.

Ve výběrovém řízení zvítězila společnost Algon Praha, práce provede za 15,4 milionu korun. Řidiči se během úprav musí připravit na různá omezení, potíže se očekávají také s parkováním.

Do budoucna chce lounská radnice renovovat také parkoviště před Billou, další parkovací místa mají být také na Rynečku.

Mohlo by vás zajímat: Řidičům začala sloužit část dálnice D7 u Loun. Na další si počkají dva roky

U Chlumčan se otevřela nová část dálnice. | Video: Deník/Petr Kinšt