„Renovoval se tobogán kamikadze, díky čemuž se zájemci mohou těšit na rychlejší jízdu,“ přiblížil ředitel Lounské správy plaveckých areálů Jan Macháček. Druhý z tobogánů na lounském koupališti prošel úpravami před časem.

Novinkou letošní sezony je zavedení vratných kelímků při koupi nápoje, díky čemuž se sníží množství odpadu produkovaného návštěvníky koupaliště. Vylepšil se prostor jednoho z občerstvení, rozšířila se možnost platby pomocí benefitních zaměstnaneckých programů. Od víkendu také otevře novinka z loňska – indiánská vesnička v areálu koupaliště se čtyřmi teepee. Je možné si je pronajmout kompletně všechny či po jednom, a to na několik hodin nebo i celý den a v netradičním prostředí třeba i přespat.

„Nabízíme možnost ubytování až pro dvacet osob. Spí se v přinesených spacácích a na karimatkách. Je to ideální pro různé dětské skupiny, rodinné oslavy, nebráníme se ani turistům,“ popsal ředitel Jan Macháček. U teepee je ohniště, kde je možnost opékání špekáčků, vidlice a dřevo je k dispozici.

Dopravní omezení. Ilustrační snímek.
Horké léto na silnicích Lounska a Žatecka. Řidiče čeká řada uzavírek a omezení

Základní celodenní vstupné pro dospělého na koupaliště je 100 korun, na jednu hodinu se platí 30 korun. Děti do 15 let a senioři mají celodenní vstupné 80 korun. Odpolední od 15 hodin je pro všechny o desetikorunu levnější. Oproti loňsku vstupné mírně zdražilo, rodinné (2 dospělí a 2 děti) zůstává ale ve stejné výši, činí 220 korun na celý den.

Městské koupaliště v Lounech nabízí plavecký bazén se skokanskými můstky, zážitkový bazén s divokou řekou, relaxační bazének, chrliče, tobogány, pro děti brouzdaliště a bazének se skluzavkou. V okolí vodních ploch jsou travnaté plochy s lehátky a slunečníky, hřiště na míčové hry nebo dětské hřiště.

Mohlo by vás zajímat: Doprava ve Staňkovicích zhoustla. A bude hůř, u Žatce se chystá další uzavírka

Zdroj: Deník/Petr Kinšt