„Lávka pro pěší u železničního mostu přes Ohři za zimním stadionem je velmi využívána. Proto jakékoli omezení je pochopitelně nepříjemné. Bezpečnost je ale prvořadá. Na základě výsledku mostních prohlídek musíme lávce opět věnovat zvýšenou pozornost. A proto ji po hlavní letní sezóně nejvýše na 60 dní uzavřeme,” informovala lounská radnice.

„Možná zcela, možná částečně, to bude záležet, jak se domluvíme s vítěznou firmou. Předpokládaný termín dokončení rekonstrukce lávky je 31. října,” dodala radnice. Město aktuálně hledá firmu, která opravy provede.

Lávka byla přitom kvůli opravám zavřená nějaký čas už před třemi roky. Na přelomu let 2020 a 2021 musela být kvůli havarijnímu stavu také uzavřena, na jaře 2021 pak proběhla rekonstrukce za 800 tisíc korun. Ale jen částečná, provedeny byly nejnutnější opravy.

Dopravní omezení. Ilustrační snímek.
Horké léto na silnicích Lounska a Žatecka. Řidiče čeká řada uzavírek a omezení

Část veřejnosti nyní kritizuje, že rekonstrukce nebyla už tehdy kompletní. Město lávku tehdy chtělo co nejdříve otevřít, zajišťovala se bezpečnost a odstraňoval se havarijní stav. S větší plánovanou rekonstrukcí tehdy radnice chtěla vyčkat, až bude vypsána vhodná dotace.

Současná renovace má být rozsáhlá, cena zakázky zatím není známá. Dřívější odhady mluvily o nižších milionech. Lávka, její ocelová konstrukce, má dostat nový nátěr, sanovány mají být všechny betonové plochy. Zvýšeno má být zábradlí.

Pěší využívají lávku hlavně při cestách do zahrádkářské kolonie, k procházkám u řeky, cyklisté zase k vyjížďkám do okolí. Nejvíce je využívána právě v letních měsících.

Mohlo by vás zajímat: Mezi Louny a Cítoliby začala stavba lávky nad dálnicí. Začne sloužit ještě letos

Zdroj: Deník/Petr Kinšt