Nehoda se odehrála ve čtvrtek 16. listopadu. Provoz byl na trati zastaven ve 4.19, obnoven až v 7.25, tedy až po více než třech hodinách. Žádnému cestujícímu se nic nestalo, ani vlak nebyl vážně poškozený, přesto museli lidé dlouho čekat. Na zpoždění si cestující stěžovali, nelíbilo se jim údajně, že když se nic vážného nestalo, že spoj stál. Kvůli střetu nejelo také několik dalších vlaků.

Důvodem byl střet vlaku s kozou. Pomoci s jejím vyproštěním nakonec přijeli také hasiči, proto se obnovení dopravy protáhlo, událost se také musela prošetřit.

Pro server Zdopravy.cz řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda, že strojvedoucí chtěl původně sraženou kozu vyprostit sám. „Domníval se totiž, že byla při střetu usmrcena, hlavu měla zaklíněnou pod pískovačem. Teprve při pokusu o její uvolnění zjistil, že koza žije. Informoval tedy dispečery, že bude nakonec k vyproštění potřebovat pomoc hasičů,“ uvedl pro Zdopravy.cz Gavenda.

Podvodný telefonát. Ilustrační foto.
Dejte si pozor a nevěřte jim! Poslechněte si telefonát s podvodníkem

Hasiči kozu vyprostili živou. Vyvázla s poraněním zadních nohou.

Podle mluvčího Správy železnic vznikla na vozidle Českých drah škoda. Nebyla ale zřejmě vážná. „Provoz na trati mohl být obnoven po ukončení šetření našeho i policejního vyšetřovatele,“ dodal Gavenda.

Mohlo by vás zajímat: Co dělat, když potkáte na silnici Pandury? Mnozí řidiči to nevědí

Zdroj: Armáda ČR