Ve Skiareálu Klínovec dnes začala lyžařská sezona. Lyžuje se na sjezdovce Dámská, rozjela se i stejnojmenná lanovka, řekl mluvčí klínoveckého areálu Adam Svačina. Ostatní areály v Karlovarském kraji už také začaly zasněžovat, teplé počasí ale začátek sezony ještě oddálí.

Na sjezdovce je 40 centimetrů sněhu

„Na sjezdovce Dámská leží asi 40 centimetrů sněhu. Lanová dráha je v provozu od pátku, vždy od 9 do 16 hodin. Vstupné bude zatím jednotné, 350 korun na den pro dospělého a 200 korun na den pro děti od sedmi do 16 let. Pokud to počasí dovolí, provoz na této sjezdovce bychom už chtěli zachovat bez přerušení celou sezonu," uvedl Svačina.

Zahájení sezony oddálilo výrazné oteplení

Na zahájení sezony byly připraveny už i další areály v kraji. Kvůli výraznému oteplení ale museli vlekaři jejich otevření ještě odložit. „Měli jsme na sjezdovce už 20 centimetrů přírodního sněhu a technického. Bohužel přišlo oteplení a déšť, takže na lyžování si budou muset návštěvníci ještě počkat," řekl provozovatel skiareálu v Bublavě Jiří Lhota. Podobně na tom byla i střediska například na Božím Daru nebo v Mariánských Lázních.

Předpověď počasí na nadcházející dny přitom podle Českého hydrometeorologického ústavu nebude pro lyžování nijak příznivá. V pátek mají být denní teploty od šesti do devíti stupňů, na horách do sedmi stupňů. V sobotu a neděli by také mohlo být až devět stupňů, při celodenní oblačnosti do pěti stupňů.