Strážníci pomáhali. „Okolo páté hodiny ranní volala na linku 156 žena, která požádala o pomoc při zvednutí svého manžela, který upadl na zem a neměl sílu se zvednout. Na místo okamžitě přijela hlídka strážníků, která muži pomohla vstát a z důvodu jeho zdravotního stavu na místo přivolala lékaře," informovala na svém webu lounská městská policie o případu z pondělí 3. června.

Jen několik dní předtím, v sobotu 1. června řešili strážci zákona vyhrocený manželský spor. „V sobotu před polednem bylo na linku městské policie oznámeno, že na sídlišti Skupova někdo vyhazuje z balkonu věci ven. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že došlo k hádce mezi manželi a muž řešil spor tím, že začal z balkonu vyhazovat věci své ženy. Hlídka oba partnery uklidnila. Po chvilce se manželé za své chování omluvili, společně uklidili vyházené věci a odebrali se do svého bytu," sdělili strážníci.

Řešili také vandalismus v centru města. „V pátek 24. května před půlnocí spatřil operátor kamerového systému na kameře umístěné na Mírovém náměstí skupinku osob, z níž jeden muž povalil odpadkový koš, který se při pádu rozbil. Hlídka městské policie skupinku dostihla v ulici Táboritská. Muži, který způsobil škodu na majetku města bylo sděleno, že jeho jednání bude postoupeno správnímu orgánu k dořešení," dodali lounští strážníci.

Mohlo by vás zajímat: Bydlení s výhledy na Středohoří. Na okraji Loun vyrůstá Zahradní město 2

Na východním okraji Loun se připravují sítě pro nové rodinné domy. | Video: Deník/Petr Kinšt